Jest interpelacja poselska w sprawie S17 (Garwolin - Kołbiel)

Dodane 29 listopada 2019, 18:08
Zdjęcie: redakcja Lubelska posłanka Marta Wcisło złożyła interpelację poselską w sprawie stanu nawierzchni drogi ekspresowej S17 od końca obwodnicy Garwolina do Węzła Kołbiel. Oddana do użytku S17 ma powodować drgania samochodu.

W lipcu został oddany fragment trasy S17 od obwodnicy Garwolina do węzła Kołbiel. Radość kierowców była krótka, bo chwilę później pojawiły się skargi użytkowników. Trasa została wybudowana z betonu, a wykonawca dokonał nacięć i uzupełnił je masą plastyczną. To wpłynęło na komfort, a w zasadzie dyskomfort jazdy, a tym samym bezpieczeństwo - mówi Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej dla portalu lublin.wyborcza.pl.

Jak informuje porta lublin.wyborcza.pl: Według niej kierowcy jeżdżący wspomnianym fragmentem skarżą się obecnie na drgania kierownicy, a nawet "bicie na kołach". Marta Wcisło uważa, że grube miliony wydane na drogę zostały wyrzucone w błoto. - Według mnie trasa S17 w tym momencie jest bublem. Usłyszałam od dyrektora GDDKiA, że beton jest powszechnie używaną technologią i nie widzi on obecnie problemu. Jak dodał, jeśli pomiary pokażą jakieś wady, to zostaną one usunięte - tłumaczy Wcisło.

Dlatego posłanka KO postanowiła napisać interpelację do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury. Pyta w niej o stan nawierzchni drogi i o to czy kolejne jej fragmenty będą budowane z betonu.

Więcej o wątpliwościach posłanki co do wykonania trasy biegnącej również przez powiat garwoliński w artykule: Posłanka Marta Wcisło skarży się na trasę S17: "To bubel"

 

Komentarze (23)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Drogooo
  (29 listopada 2019, 18:40)
Brawo dla Posłanki, ma rację, droga to totalna tandeta. Jeżdżę prawie codzień, nowa droga a w samochodzie już przy prędkości 60km/h czuć nierówną nawierzchnie. Co będzie za parę lat, strach pomyśleć :/
kasztan
  (29 listopada 2019, 18:43)
Brawo , ktoś w końcu mówi o tym otwarcie, prawda jest taka że komfort jazdy jest dużo gorszy niż starą Lubelską, wykonanie nawierzchni jest fatalne, trzęsie jakby się jechało polną drogą no TRAGEDIA, ta droga nie powinna być odebrana przez GDDKiA a cała nawierzchnia jest do poprawy!!! jak się wjeżdża na obwodnicę Garwolina to od razu komfort jazdy jest taki jak być powinien...
Polak
  (29 listopada 2019, 18:59)
Tu Pani poseł i kierowcy maja rację Do Gończyc Budimex Zrobił drogę prawie idealna, Równa itp. Do Kolbieli Jest fatalnie co kilka metrów SA widoczne Male zagłębienia Szczególnie to widać w nocy gdy samochody jadą z naprzeciwka. Widocznie Obsługa maszyn które Szczotkuja beton zaraz po wylaniu betonu jechali zbyt szybko tymi maszynami i powstała Pofalowana droga na całym odcinku. Błąd wykonawcy.
Pan Jan
  (29 listopada 2019, 22:33)
Aż się wierzyć nie chce jak można było tak źle zrobić tak długo wyczekiwaną drogę, popieram panią Martę bo nawierzchnia tej drogi to bubel i ktoś powinien ponieść konsekwencje a na ten beton powinien by położony jeszcze asfalt taki jak na obwodnicy Garwolina. Za zepsute zawieszenia w samochodach Budimex nie zapłaci a to on wykonał FUSZERKE!!!
CHUTA CZECHY
  (30 listopada 2019, 00:48)
NIEDALEKO S17 MIESZKA POSEŁ G.WOŻNIAK CZYŻBY TEMU PANU POSŁOWI NIE PRZESZKADZAŁA TAKA KRZYWA NAWIERZCHNIA AŻ MUSI INTERWENIOWAĆ PANI POSEŁ Z LUBLINA.
Gosc
  (30 listopada 2019, 07:15)
Nareszcie ktoś się zajął tym tematem. To prawda S17 to bubel drgania samochodu są ogromne jest poprostu żle wykonana górna ścieralna warstwa ale GDDKiA przyjmie bo pewnie mają z tego profity.
Kierowca
  (30 listopada 2019, 07:27)
Pani posłanka ma rację. Są momenty że trzęsie strasznie bo tam beton układali łopatami.wiem po pracowałem w tym czasie na 17 Ce powinni cały odcinek zalać asfaltem i byłoby super.
Nicola
  (30 listopada 2019, 07:28)
Jasne, wg nie podoba się nawierzchnia. Mam dla was radę. Zainwestujcie w zawieszenia waszych 18letnich passatów w tedeiku i 22letnicj golfów w gazie to nie będzie trzęsło. Ale ale. Zapomniałabym. Taka inwestycja "podniesie" wartość waszych gratów co najmniej 3 razy, czyli się nie opłaca. No cóż. W takim razie będzie trzęsło.
do Nicola
  (30 listopada 2019, 09:20)
ciekawe czy jakby ktoś ci tak spartaczył płytki w łazience czy też byś była tego zdania że nic się nie stało tylko trzeba zainwestować w kapcie z grubą podeszwą... wykonawca zepsuł robotę i powinien ją poprawić
Gosc
  (30 listopada 2019, 10:10)
Może trzeba tą sprawą zainteresować NIK bo ktoś tu wydał grube miliony złotych na taki gniot.To porażka Budimexu jak nie potrafią budować z betonu to niech się za to nie biorą.
Kierowca
  (30 listopada 2019, 10:14)
Stara asfaltówka miała koleiny ale lepiej się jechało niż po betonach za miliony złotych.Dziwie się że nikt się nie interesuje stanem tej drogi.Pytam gdzie inspektor,gdzie GDDKiA? Mają to w d...kasę wzięli i po kłopocie.
Gosc
  (30 listopada 2019, 13:30)
Dlaczego lokalni politycy się tym nie zajęli? Tą sprawę trzeba zbadać .nie może być tak że ktoś wyrzucił w błoto ( beton) tyle kasy podatnika. I zero poprawy jest gorzej niż było.Porazka firmy Budimex.
Gosc
  (30 listopada 2019, 18:21)
Brawo pani poseł niech się pani za to weźmie ja pytałem w GDDKiA ale bez odpowiedzi.
Karolek
  (1 grudnia 2019, 09:04)
Ta droga jest koniecznie do poprawy ja rozumiem że u nas ta technologia użycia betonu dopiero raczkuje ale niech ekspetymentują na drogach lokalnych albo tam gdzie nie ma dużych prędkości ta S17 w tym momencie to samobójstwo. Brawo dla posłanki !!
Garwolin
  (1 grudnia 2019, 10:41)
A gdzie są nasi lokalni politycy ? To wstyd żeby oni siedzieli cicho a pani posłanka z Lublina i się zainteresowała... brak słów a droga tragedia robiona na szybko więc to było pewne
Pośpiech
  (1 grudnia 2019, 12:59)
Wszystkiemu winny pośpiech. Pamiętacie baner przy budowie przed wyborami? No właśnie, nie ważne jak ma być skończone, potem będzie się poprawiać. Za chwilę będzie cała skończona, bo w maju też wybory :-)
Przecież tego bez zrywania nawierzchni się nie naprawi.
Kierowca
  (1 grudnia 2019, 13:46)
Ciekawe jak będzie jak spadnie śnieg. Przez te wyboje i nierówności będzie fatalna jazda. Warstwa ścieralna do poprawki spartolili niech robią na swój koszt a nie za nasze pieniądze.
S 17 Za Kołbielą
  (1 grudnia 2019, 15:57)
S 17 za Kołbielą Gdzie buduje Strabag Jest równa jak stół. Zero nierówności czy Dołków. Poprostu dużo wolniej Szczotkuja drogę tymi obrotowymi szczotkami po wylaniu betonu. Jeżdżę codziennie do Warszawy i widać różnicę. Budimex powinien jescze raz użyć tych maszyn do Poprawy równości nawierzchni od Garwolina do Kolbieli.
zawodowy kierowca
  (2 grudnia 2019, 11:25)
Jeżdżę od wielu lat po różnych drogach - i betonowych i nie, w Polsce i zagranicą. Ten odcinek niczym się nie różni od najlepszych betonówek, auto trzyma się drogi bardzo dobrze, nawierzchnia jest jasna, przez co komfort jazdy nocą znacznie większy. Dlatego obawiam się, że to narzekanie to jest jakaś kaczka dziennikarska i zaraz się okaże, że wszystko jest w poprządku. Tym bardziej że GDDKiA potwierdza.
Gosc
  (2 grudnia 2019, 12:17)
Za późno na poprawki szczotkami beton stwardniał i nic już nie da się zrobić.jedynie zerwać lub położyć asfalt. Ale to byłoby przyznanie się do winy przez firmę Budimex więc zostanie tak jak jest...
Do zawodowego kierowcy
  (2 grudnia 2019, 14:21)
To nieprawda co piszesz odcinek garwolin- Kołbiel jest wyboisty i nie równy.natomiasy od kołbieli do Wawy inny wykonawca i jest ok.rowno jak na stole.po rugiej str w str Lublina też jest ok.
Konior
  (2 grudnia 2019, 14:24)
Jeżdżę tą trasa codziennie i nie zauważyłem żadnych uchybien na wspomnianej nawierzchni. Albo śpię albo polewam wódkę którą konsumuję razem z kolegami... Podczas podlewania nie zdarzyło się bym uronil krople tej czystej schlodzonej substancji...
Gość
  (2 grudnia 2019, 14:26)
Ja widziałem jak kiedyś frezowali taki beton jak były nierówności na trasie S 8 Do Mszczonowa więc pewnie można wyrównać trasę tylko nikt nie przyzna się do błędu.