Jak zachować białe zęby po wybielaniu?

Dodane 1 sierpnia 2022, 14:26
Z pewnością wielu z nas zależy na śnieżnobiałym uśmiechu, prawda? Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych oraz najprostszych zabiegów stomatologicznych. W zależności od wybranego sposobu wybielenia, pożądany efekt może utrzymywać się dłużej lub nieco krócej. Jakie sposoby na wybielanie zębów możemy wyróżnić? Które z nich są lepsze – domowe czy te przeprowadzane w gabinecie specjalisty? Jak utrzymać efekt wybielenia na dłużej? Wszystkie niezbędne informacje zostały zawarte w niniejszym artykule.

Możemy wyróżnić kilka sposobów na wybielanie zębów. Pierwszym z nich jest stosowanie nakładek do rozjaśniania szkliwa. Dentysta pobiera wycisk naszego uzębienia, by na jego podstawie wyprodukować odpowiednie nakładki. Powinniśmy zakładać je na noc przez 14 dni. Cena nakładkowego wybielenia zębów wynosi około 500 złotych.

Popularne jest także wybielenie zębów za pomocą lamp naświetlających, co daje niespodziewane efekty nawet po pierwszej wizycie u stomatologa. Taki proces składa się z dwóch lub trzech sesji dwudziestominutowych, podczas których naświetla się zęby posmarowane specjalnym preparatem wybielającym. Zabieg jest prawie bezbolesny, przynosi świetne efekty, a kosztuje około 1000 złotych.

Jeśli nie zależy nam na bardzo mocnym efekcie wybielenia zębów, warto wypróbować kilka domowych sposobów. Wśród produktów do higieny jamy ustnej o właściwościach wybielających są: pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, żele, paski rozjaśniające szkliwo itd. W kolejnym akapicie przeczytasz o wskazówkach, jak utrzymać efekt wybielenia zębów na dłużej.

Utrzymanie efektu wybielenia – wskazówki

Zęby dość łatwo ulegają przebarwieniom, dlatego u wielu osób efekt wybielenia nie pozostaje na długo. Warto teżs prawdzić polecane pasty wybielające, które pomogą utrwalić efekt wybielania na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-past-wybielajacych/ Zastosuj się do następujących wskazówek, aby tego uniknąć:

  1. Nie spożywaj jedzenia przez pierwsze dwie godziny po zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym, a do picia wybieraj tylko wodę mineralną. W ciągu doby od zabiegu unikaj zimnych oraz gorących produktów. Jeśli nie zastosujesz się do tych zaleceń, będziesz narażony na przebarwienia szkliwa.
  2. Rzuć palenie papierosów! Tytoń ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zęby. Jego dym składa się z substancji, które przyspieszają powstawanie przebarwień. Najlepiej, gdybyś nie sięgał po papierosa co najmniej przez dwa dni od zabiegu.
  3. Wyeliminuj ze swojego menu produkty silnie barwiące, np. kawę, herbatę, czerwone wino itd. Sięgaj po pożywienie bez barwników – drób, ryby, nabiał oraz ryż. Stosuj białą dietę raz na jakiś czas przed dwa tygodnie. Możesz włączyć do swojego jadłospisu również jabłka czy truskawki – owoce z dodatkiem kwasu jabłkowego, który ma właściwości naturalnego wybielacza.
  4. Myj zęby po każdym posiłku, jednak nie bezpośrednio po nim. Odczekaj 20-30 minut, aby poziom pH jamy ustnej mógł się uregulować.
  5. Używaj odpowiedniej pasty do zębów, która posiada niski współczynnik ścieralności. Nie sięgaj po pasty wybielające od razu po zabiegu wybielania, lecz dopiero po kilku miesiącach. Szkliwo bowiem musi zyskać czas na regenerację.
  6. Aby na dłużej zachować efekt wybielenia zębów, odwiedzaj gabinet dentystyczny przynajmniej raz na pół roku. W takim czasie może dojść do pojawienia się zmian w jamie ustnej. Korzystaj również z zabiegu skalingu, czyli oczyszczania zębów z kamienia nazębnego.

Powtarzanie wybielania

Pamiętaj, że nawet korzystając z najlepszych, najskuteczniejszych sposobów na wybielenie zębów, nie utrzymasz pożądanego efektu na zawsze. Nie uda się to nawet wtedy, gdy będziesz dbał o swoją jamę ustną w najlepszy możliwy sposób. Prędzej czy później – zabieg wybielania zębów musi zostać powtórzony. Dzieje się tak z powodu zużywania się szkliwa, nieprawidłowej diety, przyjmowania leków czy z powodu starzenia się organizmu.

Artykuł sponsorwany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.