Jak wybrać wystrój na naszej kawiarni?

Dodane 6 września 2022, 16:19
Jeżeli planujemy otwarcie lokalu gastronomicznego, z pewnością na samym początku, kiedy już dokładnie wszystko zaplanujemy, powinniśmy wybrać solidny sklep gastronomiczny, który oferuje nam niezwykle szeroki asortyment.

Jeżeli planujemy otwarcie lokalu gastronomicznego, z pewnością na samym początku, kiedy już dokładnie wszystko zaplanujemy, powinniśmy wybrać solidny sklep gastronomiczny, który oferuje nam niezwykle szeroki asortyment. Dzięki temu będziemy mogli w atrakcyjnych cenach zapewnić sobie wyposażenie, które będzie przydatne w naszej kawiarni, zadbać o najdrobniejsze szczegóły, o ile zdecydujemy się na skorzystanie z kompleksowej oferty konkretnych miejsc. Jednak planowanie otwarcia kawiarni wcale nie jest zadaniem łatwym. Wybór aranżacji wnętrz to kluczowa kwestia, tak samo istotne, jak menu, które będziemy proponować naszym gościom, a także wybrane przez nas sprzęty, potrzebne do przygotowywania deserów i kawy.  A na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Czym powinniśmy się kierować, jeżeli planujemy wnętrze w naszym lokalu gastronomicznym? Zastanowimy się nad tym dalszej części naszego tekstu.

Komercyjne wnętrza a ich aranżacja

Mówi się, że pierwsze wrażenie robimy tylko raz. Dlatego też goście, którzy odwiedzają naszą kawiarnię, tuż po przekroczeniu jej progu, będą mogli ocenić, czy konkretne miejsca jest dla nich zadowalające pod względem wizualnym, czy raczej nie będą go ponownie odwiedzać. Z tego powodu też powinniśmy mieć na uwadze fakt, że istotne będą tutaj nie tylko i wyłącznie smaczne posiłki i napoje, ale bardzo ważna jest aranżacja naszej kawiarni. Przyjazna atmosfera niewątpliwie będzie sprzyjała temu, by goście odwiedzali je chętnie i często do niego wracali. Pamiętajmy zatem, że wystrój stanowi pierwszy aspekt, z którym stykają się nasi goście. W tym momencie rolą właściciela kawiarni jest to, by zadbał on o dobre wrażenie danego miejsca.

Świetnym pomysłem będzie zapoznanie się z globalnymi trendami wnętrzarski mi, które mogą stanowić niewątpliwą inspirację do stworzenia ciekawego miejsca. Niejednokrotnie również wybrany przez nas sklep gastronomiczny zaoferuje nam ciekawy asortyment, który sprawdzi się zarówno na zapleczu kuchennym, w magazynie, na zmywaku, będzie stanowił uzupełnienie o nawet najdrobniejsze akcesoria, a także zaoferuje nam ciekawe elementy, które można będzie wykorzystać w aranżacji wnętrz.

Jaki styl wnętrzarski warto wybrać?

Możliwości aranżacyjnych będziemy mieć całe mnóstwo. Oprócz tego, że warto skorzystać z inspiracji, które są dostępne w katalogach i na stronach internetowych, warto postawić na własne pomysły. Jednak śmiało możemy przyznać, że w ostatnich czasach, i jeżeli chodzi o komercyjne wnętrza, obserwujemy tendencję do wybierania w stylu industrialnego.

Kawiarnia utrzymana w stylu industrialnym powinna zatem charakteryzować się otwartymi i dużymi przestrzeniami. Ważną rolę będą odgrywały tutaj także wysokie sufity. Jeżeli zastanowimy się nad tym, jak mielibyśmy określić tego typu miejsca lub szukalibyśmy idealnego lokalu na taką kawiarnię, z pewnością wybralibyśmy pofabryczne budynki, które posiadają solowy klimat. To właśnie tutaj możemy liczyć na wysokie przeszklenia, widoczne rury, odsłoniętą cegła lub beton. Dlatego też tego typu rozwiązania warto uzupełnić o minimalistyczny wystrój. Często wybrany przez nas sklep gastronomiczny zasugeruje nam zakup ciekawych rozwiązań, które znajdą się w jego ofercie.

Nowoczesne rozwiązania, w które warto zainwestować

Wspomnieliśmy już o tym, że kawiarnia w stylu industrialnym może okazać się ciekawym pomysłem. O ile uda nam się znaleźć sklep gastronomiczny, który zaoferuje nam kompleksowe wyposażenie danego miejsca, o tyle sprawa będzie dość łatwa. Jednak pamiętajmy, że z tego typu miejscach nie może zabraknąć ciekawego oświetlenia, takiego jak żarówki na kablach, lampy, które pozostaną przesłonięte przez fabryczne reflektory, meble wykonane ze stalowej podstawy i blatu z litego drewna, wysokich hokerów, a także różne naturalnych materiałów. W takiej kawiarni świetnie będą prezentowały się elementy drewniane, metalowe czy nawet szklane. Jeżeli zależy nam na tym, by aranżacja naszej kawiarni została uzupełniona o różne ciekawe elementy dekoracyjne, warto postawić na minimalizm. Świetnym rozwiązaniem okaże się wybór plakatów na ściany. Niekiedy możemy także zdecydować się na duże i żywe rośliny, które przełamują surowy styl danego miejsca.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.