Jak śpi żołnierz? Terytorialsi z wizytą u przedszkolaków

Dodane 3 grudnia 2019, 18:55

Garwolin
Spotkanie z przedszkolakami 3.12.2019 r. Przedszkolaki z dwóch garwolińskich placówek już wiedzą, że żołnierz zawsze w swoim plecaku ma karimatę i śpiwór. Czy są ciepłe i wygodne, maluchy postanowiły sprawdzić osobiście.

3 grudnia żołnierze 613 kompanii, 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu odwiedzili w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej Mały miś w świecie wielkiej literatury oraz Cała Polska czyta dzieciom, dwa przedszkola w Garwolinie: Publiczne Przedszkole nr 2 Akademia Pana Kleksa oraz Publiczne Przedszkole nr 6 Mały Europejczyk. Łącznie żołnierze grójeckiej jednostki spotkali się dziś z 137 przedszkolakami a od kiedy włączyli się w akcję z 462 maluchami.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się w obu placówkach od wspólnego czytania polskiej poezji. Tym razem Terytorialsi na warsztat wzięli Kaczkę dziwaczkę Jana Brzechwy. W świat wyobraźni zabrała przedszkolaki szer. Anna Krajewska-Żak, na co dzień mama 1,5 rocznego malucha, a po godzinach żołnierz 616 kompanii w Grójcu.

Tuż po wierszu, WOT-owcy zaprezentowali dzieciom swój sprzęt oraz środki ochrony osobistej. Gdy maluchy oswoiły się z widokiem zielonego munduru, na sali pojawiał się kpr. Ryszard Łątka z 613 kompanii, ubrany w kamizelkę, hełm a na plecach miał zasobnik piechoty górskiej. Dzieci od samego początku spotkania, były szczególnie zainteresowane żołnierskim plecakiem i jego zawartością. Szer. Marlena Rosłaniec z 613 kompanii przedstawiła dzieciom poszczególne elementy żołnierskiej zbroi, bo tak maluchy najchętniej mówią o zewnętrznym wyglądzie żołnierza.

Grupa 3-latków z jaką dziś spotkali się Terytorialsi, postanowiła osobiście doświadczyć czy karimata jest miękka, a śpiwór wystarczająco ciepły, by spędzić w nim noc. Starszaki wolały w tym czasie sprawdzić ile ważny kamizelka, czy hełm jest wygodny, i czy da się oddychać przez maskę gazową. Nie zabrakło symbolicznego kamuflowania twarzy i ważnej rozmowy na temat barw narodowych.

- To już druga wizyta w przedszkolu żołnierzy 61 blp w Grójcu. Włączamy się jako żołnierze w projekt MEN, który polega na wychowaniu do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych. Projekt trwa od września do maja 2020 roku a żołnierze 6MBOT w najbliższym czasie odwiedzą kolejne placówki - informuje ppor. Jolanta Maciaszek, rzecznik prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

28 listopada żołnierze 61blp 6MBOT odwiedzili dwa inne przedszkola o czym więcej w artykule: Terytorialsi dzieciom

 

Jeżeli chciałbyś, żeby żołnierze odwiedzili placówkę do której uczęszczają Twoje pocieszy, prosimy o kontakt z szer. Marleną Rosłaniec - 500 197 243. Spotkania są bezpłatne.  

 

Aby obejrzeć zdjęcia na urządzeniach mobilnych włącz autoobrót.

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.