Jak reklamować firmę w powiecie garwolińskim?

Dodane 7 lutego 2019, 14:39
MRM Studio Bez względu na to, jaki biznes otwierasz lub już prowadzisz, niezbędna jest reklama. Możesz działać „z polecenia” albo sprawić, że zrobi się o Tobie głośno. Sztuką jest dać się zauważyć, (ale!) nie idąc przy tym z torbami. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Prowadząc małą, często jednoosobową działalność gospodarczą nie możesz pozwolić sobie na duże wydatki na reklamę, czy zatrudnienie osoby, która odpowiadałaby za Twój marketing. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Jasne! Alternatywnych sposobów na rozreklamowanie małej firmy jest co nie miara.

Dlatego postanowiliśmy ruszyć z cyklem artykułów, pisanych przez specjalistę do spraw marketingu. Porady będą ukazywać się cyklicznie, będzie przekazywać Wam pomysły na promowanie swojego biznesu. Hasło: „Reklama dźwignią handlu” nie pojawiło się przypadkiem. 

Dlatego jeśli zależy Ci na rozwoju firmy, śledź nasz fanpage: Facebook/Reklama Garwolin

No to zaczynamy!

Zanim zrobisz pierwszy krok… zaskocz!

Swoją nową firmę można reklamować jeszcze przed jej oficjalnym wkroczeniem na rynek. Możesz to zrobić w prosty, ale bardzo skuteczny sposób.  Jeśli zamierzamy otworzyć np. sklep odzieżowy, to jasne jest, że klienci w każdej liczbie są pożądani już od pierwszego dnia. Inaczej sprawa może wyglądać, gdy chcesz otworzyć np. restaurację. Ale o tym później. Zajmijmy się najpierw naszym sklepem odzieżowym. Przed oficjalnym przecięciem wstęgi, musisz poświecić kilka dni na przygotowanie. Czasem będzie to cały remont, czasem tylko wstawienie towaru. Zarówno w pierwszym przypadku, jak i drugim masz doskonałą okazję na przyciągnięcie uwagi swoich nowych klientów. Oklej plakatami witryny, nanieś na nie informacje co tu powstaje i kiedy nastąpi otwarcie. Koszty niemal żadne, ale każdy kto będzie przechodził obok z pewnością zwróci uwagę na nie. Bądź kreatywny i zaskakuj! Jeżeli to sklep z odzieżą dla dzieci, poproś dziecko o ozdobienie plakatów rysunkami. Jeżeli to sklep z odzieżą dla kobiet, nanieś cytaty, motywujące hasła np. „Jesteś piękna, z nami to podkreślisz”.  W ten sposób wzbudzisz nie tylko ciekawość, ale od samego początku nadasz indywidualny charakter swojemu biznesowi.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy chcemy otworzyć punkt gastronomiczny.  Duży rozgłos na starcie może zaszkodzić. Dlaczego? Nowy lokal, to również nowy zespół ludzi, jeszcze bez doświadczenia, bez zgrania. Jeśli pierwszego dnia goście zapełnią wszystkie miejsca przy stolikach, jest ryzyko, że świeży zespół nie podoła wyzwaniu, nie obsłuży klientów na czas, dania nie będą tak smaczne. Lepiej nie ryzykować, bo niezadowoleni klienci nie dość, że nie przyjdą kolejny raz do lokalu, to jeszcze zniechęcą do jego odwiedzenia swoich znajomych. Jeżeli nie masz do dyspozycji doświadczonego zespołu, który wcześniej przeszedł  rozbudowane szkolenie, to czasami lepiej zaczekać z kampanią reklamową kilka dni po otwarciu. Pamiętaj, że pierwszą osobą którą zobaczą Twoi klienci jeszcze przed tym, jak wezmą do rąk menu jest kelner. Musisz mu ufać i być w pełni przekonany, że poradzi sobie w każdej sytuacji.

Jeżeli nie stać Cię na zatrudnienie osoby, która zajmowała by się etatowo Twoim marketingiem możesz rozpocząć współpracę z agencją reklamową, która stworzy ofertę dostosowana do Twojego budżetu.

Napisz do nas, a pomożemy Ci pozyskać klientów!

Agencja reklamowa
MRM Studio Marlena Rosłaniec
email: biuro@reklamagarwolin.pl
tel. 500 197 243

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.