Hiszpańskie złoto dla Garwolina

Dodane 3 listopada 2022, 12:46

Na sygnale
Materiały prasowe Chór Miasta Garwolina otworzy tegoroczne Dni Muzyki Chóralnej. Będzie to pierwszy, wyjątkowy koncert zespołu po powrocie z Hiszpanii, skąd chórzyści przywieźli złoty dyplom XI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Canco Mediterrania”.

W dniach 20-23 września Chór Miasta Garwolina reprezentował nasze miasto w XI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Canco Mediterrania”, który odbywał się w Loret de Mar i Barcelonie w Hiszpanii.

Chórzyści występowali w konkursie i koncertowali wspólnie z innymi chórami z Polski, Czech i Malezji. 20-osobowa grupa z Garwolina wykonała program konkursowy w kościele w Loret de Mar oraz w barcelońskiej katedrze.

– Nasz chór zaprezentował się bardzo dobrze. Uważam, że był to jeden z najlepszych naszych występów. Odebraliśmy wiele słów uznania oraz list gratulacyjny konsul RP w Hiszpanii, która od lat wspiera polskie chóry i ten festiwal na Costa Brava. W tym miejscu chcielibyśmy także bardzo serdecznie podziękować tym, bez których nasz wyjazd nie byłby możliwy: dyrektorowi Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosławowi Kargolowi, burmistrzowi Garwolina pani Marzenie Świeczak, pani marszałek Ewie Orzełowkiej oraz Polskim Liniom Lotniczym LOT! – mówi Radosław Mitura, dyrygent chóru.

Dowodem na genialne występy w Hiszpanii jest „Złoty Dyplom”, który Chór Miasta Garwolina wyśpiewał sobie podczas festiwalu.

Piękne hiszpańskie wybrzeże zainspirowało chórzystów do nagrania pamiątkowego klipu z jednym z wykonywanych na konkursie utworów „Cantate Domino”.

Po powrocie z Hiszpanii chór nie osiadł na laurach, tylko od razu rozpoczął pracę nad koncertem, który zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Chóralnej. 6 listopada o godzinie 18:00 Chór Miasta Garwolina wystąpi w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Chórzystom towarzyszyć będą instrumentaliści. Na harfie zagrają Ewa Bemowska i Agata Bonisławska, a na saksofonie – Ignacy Mitura. Partie solowe podczas koncertu wykonają Aleksandra Bienias, Aleksandra Tudek i Arkadiusz Buczkowski.

Wstęp wolny.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.