Historia niczym z filmu. Policjanci z dwóch powiatów postawieni na nogi

Dodane 7 marca 2018, 15:15

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: internet Policjanci z Komisariatu w Karczewie podjęli skuteczne działania pościgowo-blokadowe, po informacji od swoich kolegów z Garwolina, że przez powiat otwocki ucieka mężczyzna, który jedzie skradzionym dostawczym autem.

W wyniku błyskawicznie podjętej interwencji i pościgu za uciekinierem, funkcjonariusze z zespołu patrolowo interwencyjnego karczewskiego komisariatu, zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyznę przekazano następnie policjantom z Garwolina, którzy przedstawili mu zarzuty karne: kradzieży samochodu, jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął pilne zgłoszenie z Garwolina, że na terenie gminy Wilga skradziono dostawczego fiata ducato. Jak wynikało z przekazanego komunikatu, samochód miał jechać przez powiat otwocki drogą wojewódzką nr 801.

Drogą radiową wszystkie patrole w powiecie otwockim, otrzymały informację o skradzionym samochodzie. Rozpoczęły się działania pościgowo-blokadowe.

Poszukiwany samochód zauważyli policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Karczewie, kiedy sprawdzali miejscowość Sobienie Jeziory. Stróże prawa dali sygnał kierowcy, aby zatrzymał się. Ten jednak zignorował te znaki i fiat ducato przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu niespełna jednego kilometra, radiowóz zajechał drogę uciekinierowi. To był już koniec ucieczki.

Mundurowi obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że podejrzany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Następnie karczewscy policjanci przekazali zatrzymanego i odzyskane auto mundurowym z Garwolina.

49-latek kiedy już wytrzeźwiał, to usłyszał trzy zarzuty karne: kradzieży samochodu i jazdy nim w stanie nietrzeźwości oraz zarzut zignorowania policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
zainteresowany
  (7 marca 2018, 18:21)
I co dalej z nim??? bo to nie pierwsza jego kradzież, a z tego co wiem koleś jest na wolności.