Gwiazda Dni Pilawy 2019

Dodane 28 kwietnia 2019, 14:39

Pilawa
Zdjęcie: facebook/JacekStachurski 23 czerwca 2019 podczas Dni Pilawy odbędzie się koncert podczas którego gwiazdą wieczoru będzie Stachursy.

Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky (ur. 26 stycznia 1966 w Czechowicach-Dziedzicach) – polski wykonawca muzyki z pogranicza gatunków pop i dance (w tym także disco polo).

Szacuje się, że sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Jest posiadaczem złotych płyt za albumy Finał, Wspaniałe polskie przeboje i 2009[5] oraz platynowych płyt za albumy: 1996, Urodziłem się aby grać, 1999, Moje najlepsze piosenki, 1 i Trwam oraz single: „Kieliszki” i „Essa”, oba nagrane w duecie z BBX-em.

Kariera muzyczna

W latach 80. był wokalistą rockowego zespołu Eve, który później zmienił nazwę na Eve Boys[7]. Po pięciu latach zespół zakończył działalność z powodu problemów finansowych[7]. Następnie był DJ-em w lokalnym radiu w Pszczynie, gdzie zaistniał pod pseudonimem Stachursky, obranym od nazwiska jego wieloletniej znajomej. W 1994 nagrał piosenkę „Taki jestem”, która jednocześnie była pierwszym singlem wokalisty z płyty wydanej pod takim samym tytułem.

W 2006 za piosenkę „Z każdym Twym oddechem” odebrał Słowika Publiczności podczas festiwalu sopockiego.

W 2011 jego piosenka „Muzyki moc”, nagrana wraz z jedenastoma innymi artystami z okazji 10-lecia stacji VIVA Polska, otrzymała nagrodę VIVA Comet w kategorii „odpał, czyli najlepsze na Viva-TV.pl”. W tej samej kategorii nominowany był także przebój Stachursky’ego „Dosko”, a sam wokalista ubiegał się jeszcze o statuetkę w dziedzinie „twardy zawodnik, czyli artysta roku".

Od 2015 nagrywa piosenki głównie muzyki klubowej i dance, a także w nurcie disco polo oraz często występuje na festiwalach poświęconych temu gatunkowi muzyki. W tym właśnie roku nawiązał współpracę z polskim DJ-em BBX, nagrywając z nim piosenki, m.in. „Kieliszki” (2015) i „ESSA” (2017). Współpracował też z zespołem discopolowym Basta, z którym w 2016 stworzył piosenkę „8 sekund”. W 2018 wydał dwa single: „Szampan i truskawki” i „Angelina”.

W 2019 premierę ma mieć jego kolejny album studyjny pt. 2K19, promowany singlami „Zimna Lufa” i „Doskozzza”.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.