Grzegorz Piesio zachwycił kibiców w Łęcznej

Dodane 18 października 2015, 23:48

Sportowefakty.wp.pl Grzegorz Piesio swoją karierę rozpoczynał w Wildze Garwolin, od lipca jest piłkarzem PGE GKS Bełchatów. Wystąpił w 137 ligowych meczach Dolcanu Ząbki, w których strzelił 31 goli. Wcześniej był zawodnikiem, Amiki Wronki, Lecha Poznań, OKS Olsztyn i Znicza Pruszków. Dziś dostarczył kibicom wielu emocji, jego zespół pokonał Jagiellonię Białystok 3:2, ozdobą meczu była bramka strzelona przez niego.

Gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony i objęli prowadzenie 2:0. Szczególnej urody był drugi gol. Grzegorz Piesio poderwał publiczność z miejsc fenomenalnym uderzeniem w okienko pokonując Bartłomieja Drągowskiego. - Cieszymy się z ładnych bramek, ale bardziej z trzech punktów, bo były nam potrzebne - podkreśla szczęśliwy strzelec.

Górnik nie utrzymał tak korzystnego wyniku do przerwy, gdyż w końcówce pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył Przemysław Frankowski po fatalnym błędzie defensywy. - Strzeliliśmy bramkę i zaraz poprawiliśmy drugą. Szkoda tej straconej, bo w ogóle nie powinniśmy jej stracić - tam był tylko jeden zawodnik - przyznaje 27-letni piłkarz.
Na początku drugiej połowy Jagiellonia Białystok wyrównała. Kibice przypomnieli sobie wtedy mecz sprzed dwóch miesięcy, kiedy Śląsk Wrocław odrobił dwubramkową stratę i w doliczonym czasie zdobył zwycięskiego gola. Tym razem to Górnik zadał kolejny cios i utrzymał prowadzenie. - Może niektórzy mieli to w głowach, że przy prowadzeniu 2:0 straciliśmy wtedy trzy bramki i ten mecz mógł tak samo się zakończyć. Na szczęście Grzesiek (Bonin - przyp. red.) strzelił na 3:2 i łatwiej nam się grało - ocenia Piesio.

Źródło: Sportowefakty.wp.pl