Grupa SPEED rusza w teren

Dodane 19 lipca 2019, 13:15

Na sygnale
Policja.pl Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań Policji jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia Zespół pod nazwą „SPEED”. Podobne Zespoły powstają na terenie całego kraju. Mazowieccy policjanci rozpoczną realizację zadań już dzisiaj od godz. 14.00.

Do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzyć się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

Zespół SPEED będzie zwracać uwagę głównie na przypadki:

 przekraczania prędkości,
 niebezpiecznego wyprzedzania,
 czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
 zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
 nielegalnych wyścigów.

W skład Zespołu wejdą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cybeprzestępczością. Ich zadaniem będzie monitorowanie stron www i portali społecznościowych w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę – oczywiście w warunkach normalnego ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu nadal przyjmują zgłoszenia na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej.kwp@mazowiecka.policja.gov.pl .
 


Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Komentarze (7)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (19 lipca 2019, 13:24)
"Wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania".. A jak policja nalozy mandat na siebie za takie zachowanie? Przecież jest to nagminne zachowanie patroli na autostradach/drogach ekspresowych..
Xxx
  (19 lipca 2019, 14:23)
Panowie z czarnego BMW coś wiedza o jezdzie na zderzak i wymuszaniu na kierowcy z przodu zwiększenia prędkości i mandacik.
Alan 19 lat
  (19 lipca 2019, 14:58)
grupa spet to co naj wyrzy se morze skurom poruszać chusaria lubi zap... i ja bede zap... i wali mie pszejscie dla pieszych i jakies bez nadziejne czerwone jamam bejce i latam po mieście 200
Goście 2
  (19 lipca 2019, 15:51)
Bardzo dobrze, niech łoją baranów, tylko ten narzeka na działanie dotyczące prędkości kto sam ją nagminnie przekracza, obejrzysz sobie "uwaga pirat" a zobaczysz że sporadycznie ktoś dostał pierwszy swój mandat za prędkość, większość to recydywa. A swoją drogą to ciekawe dlaczego rodacy za granicą jeżdżą jak Pan Bóg przykazał, czyżby nieuchronność i wysokość kary? Czy też kultura tak się zmienia, że u nas cham a tam profesor.
Gość
  (19 lipca 2019, 17:27)
Ilu policjantów ma odpowiednie przeszkolenie do szybkiej i bezpiecznej jazdy,patrząc po rozbitych nieoznakowanych radiowozach to chyba 1 na 100.niech opowiedzą o ćwiczeniach w strzelaniu i testach sprawnościowych jak przebiegają
Do gościa
  (19 lipca 2019, 18:57)
Jakiej presje.Presje wywołują ci bandyci na drogach na innych uczestników ruchu drogowego.
Stefan
  (23 lipca 2019, 04:48)
Starosto czy może Pan oddelegować Kurowską do pracy poza nasz powiat. Teraz jest taki spokój. Albo niech Pan ograniczy jej aktywność w mediach. Teraz jest taki spokój bez niej że aż chce się żyć. No chyba że to Ona Panem zarządza.