Garwoliński biznesmen kupił pałac i zmieni go w centrum konferencyjno-rekreacyjne

Dodane 7 listopada 2017, 18:52

Garwolin
Google maps Tomasz Kamaszewki, właściciel firmy logistycznej i transportowej z Garwolina w 2011 roku przeciął wstęgę magazynu przy Mickiewicza. Budynek wzbudził wtedy zainteresowanie swoim nietuzinkowym (jak na taki obiekt) designem. Teraz przedsiębiorca poszerza zakres działania i za cztery lata w progi Pałacu Zamoyskich ma zaprosić pierwszych gości.

Właściciel firmy Horizon - Tomasz Kamaszewski, na początku października zakupił zespół pałacowo-parkowy wraz z budynkiem dawnej szkoły przy ul. Parkowej w Kołbieli. Nieruchomość o powierzchni 110 tys. metrów kwadratowych zakupił za kwotę 2 mln 11 tys. zł.

- Zamierzam urządzić tu centrum konferencyjno-rekreacyjne z basenem, SPA, restauracją, kawiarnią i hotelem. W pałacu, ze względu na jego zabytkowy charakter, planuję otworzyć w niektórych salach ekspozycje historyczne związane też ze znamienitym, patriotycznym rodem Zamoyskich. W budynku poszkolnym powstanie hotel, sala bankietowa, konferencyjna, biura. Odtworzyć też chcę park, staw i strumyk oraz obelisk upamiętniający hrabiego Józefa Zamoyskiego – wylicza inwestor dla portalu iOtwock.pl. Cały artykuł dostępny tu: Pałac Zamoyskich w Kołbieli odzyska blask.

 Zdjęcie: dwory.cal.pl

 

Komentarze (14)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
interesant
  (7 listopada 2017, 19:10)
Ciekawe jaki los czeka pałac w Podzamczu gm.
Maciejowice?
Brawo!
  (7 listopada 2017, 19:20)
Wreszcie ktoś, coś próbuje robić...
Tadek niejadek
  (7 listopada 2017, 19:26)
I to jest to co się chwali że są ludzie którzy ratują zabytki przed zagładą
Maciejowice
  (7 listopada 2017, 19:27)
W Podzamczu jest super... szkoda, ze wszystko niszczeje :(
Anna Kozłowska
  (7 listopada 2017, 19:52)
Świetna inicjatywa 😊 Powodzenia Panie Tomku
gosc
  (8 listopada 2017, 07:21)
PONOC TEN PORTAL JEST DLA MIESZKANCOW GARWOLINA I OKOLIC WIEC DLACZEGO UKRYWANE SA KOMENTARZE ZWIAZANE Z FIRMA MIESZCZACA SIE NA TERENIE MIASTA . CZY LUDZIE NIE MAJA PRAWA WIEDZIEC JAK TRAKTOWANI SA PRACOWNICY .. ZALOZYMY WLASNY PORTALI BEDZIEMY WSZYTKO TAM OPISYWAC . TAGZE NIE ZETELNE PORTALE
bedok
  (8 listopada 2017, 07:27)
W Żelechowie się udało ruderę zamienić w pałac to może i jemu się uda. Życzę powodzenia! Aby tylko po odbudowie jakiś złodziej kamienic mu nie odebrał pałacu.
muzgol
  (8 listopada 2017, 17:46)
W podzanczu podobno odnalazła się jakaś spadkobierczyni może coś z tym zrobi
Tubylec
  (28 listopada 2017, 20:41)
Po rynnach do panny sie wchodzilo
Znawca
  (19 grudnia 2017, 05:05)
Powiem Państwu tylko tyle - ta cena jest śmieszna jak na taki obiekt. Nie wiem, co to był za przetarg czy licytacja, czy zwykła sprzedaż, ale cena jest śmieszna. Popatrzcie na ceny domów w Konstancinie (minimum 1 mln zł), a tu taki obiekt??? Minimum 10 mln złotych powinien ten Pan zapłacić (czy jakikolwiek inny kupiec). Takie są ceny takich obiektów, nawet do remontu. Czyżby po znajomości? Fajnie, że ten Pan chce to wyremontować itd., ale za te cztery lata tylko najbogatsi będą mieli tam wstęp, zobaczycie jakie będą ceny. Przeciętnego człowieka nawet na obiad tam nie będzie stać. Dla takich biznesmenów liczą się tylko zyski, nie ludzie. Tym bardziej, że wziął ten obiekt jak za darmo... Aż dziwne, że nikt tego nie widzi.
Otwock
  (29 kwietnia 2018, 15:29)
Do znawca. Pałac był kupiony w drodze rokowań. Proszę sobie sprawdzić co to są rokowania i na czym one polegają. A nie od razu Jest podstawiona teza ., ze pałac kupiony po znajomość. Poza tym skąd możesz wiedzieć co tam będzie za 4 lata i „ kto będzie miał tam wstęp „ ? Wyczuwam nutkę zazdrości i tyle...
Do znawcy
  (8 maja 2018, 20:25)
Pałac przez lata był do sprzedania w cenach takich jak piszesz i pies z kulawą nogą się nim nie interesował a cena spadała co jakiś czas aż do tej....
Do znawca
  (7 listopada 2019, 09:00)
Powinieneś się podpisywać jako znafca
końserwator
  (25 listopada 2019, 07:09)
W Podzamczu za wiele lat darmowego korzystania oraz doprowadzenia do ruiny odpowiada Gmina jak i LP i powinny teraz to z własnych środków odbudować. Była tam szkoła , internat . Ktoś korzystał wiec oddaj w dobrym stanie