Garwolin przyjazny kolarzom. Piąty etap ŻTC BIKE RACE za nami

Dodane 21 maja 2024, 21:03
Materiały prasowe Za nami piąty etap ŻTC BIKE RACE 2024, tym razem zawodnicy rywalizowali w Garwolinie. W zawodach rozgrywanych w mieście nad Wilgą udział wzięło ponad dwustu kolarzy.

Piękna, słoneczna pogoda powitała kolarzy, którzy licznie stawili się na zawodach w Garwolinie. Tradycyjnie, bo już piąty raz w historii tego miasta odbyły się zawody z pod znaku ŻTC BIKE RACE. Rywalizacja odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartowała przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie była meta.

Wśród pań triumfowała Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery) przed Weroniką Ciesiółką i Małgorzatą Zimnicką (BeProCycling Team). Z kolei w kategoriach jadących pełne dystanse, a zatem M20 SUPER PRESTIGE zwyciężył Maciej Pietrzak, drugi był Piotr Gadomski, a trzeci Łukasz Jaromin. W kategorii M30 jako pierwszy przysłowiową kreskę przeciął Tomasz Krupiński, przed Hiszpanem Gabrielem Girau z Mazowieckiego Stowarzyszenia Kolarskiego i Wojciechem Kwiatkiem.

Zawody w Garwolinie za nami. My już myślami jesteśmy przy rywalizacji w Opocznie, gdzie oprócz szóstego etapu ŻTC BIKE RACE odbędą się IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców, zachęcamy wszystkich do udziału w zmaganiach o tytuł najlepszego kolarskiego belfra w kraju – zachęca do udziału w kolejnym wyścigu, dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.