Festyn rodzinny na Zarzeczu już w sobotę

Dodane 13 czerwca 2016, 14:46

Miasto Garwolin
CSiK Z miłości do dwóch lub więcej kółek. Pod takim hasłem w sobotę 18 czerwca odbędzie się festyn rodzinny na Zarzeczu, który wpisany jest w obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

Radosny przejazd kółkarzy, czyli wszystkich zastanawiająca Masa Krytyczna.

O godzinie 16: 45 Centrum Sportu i Kultury zaprasza do udziału w barwnym przejeździe pojazdami kołowymi napędzanymi siłą własnych mięśni, czyli do tzw. Masy Krytycznej. Rowerzyści, rolkarze, ale także deskorolkarze, fani hulajnogi i fiszkarze – wszyscy będą mile widziani. Celem przejazdu jest zwrócenie uwagi na rowerzystów. Pojedynczy rowerzysta jest dla kierowcy niewidoczny. Co innego kilkuset rowerzystów w jednym miejscu i o jednym czasie: są widoczni, zaraźliwi i robią wrażenie. Ideą, jaka przyświeca przejazdowi jest promocja zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i zachowań proekologicznych. Radosna masa „kółkarzy” ruszy spod Tesco na ulicy Kościuszki i skieruje się na Zarzecze. Warto zabrać ze sobą: trąbki, klaksony, dzwonki, kolorowe pompony, flagi i wszystko, co nada przejazdowi kolorytu i charakteru. Organizatorzy zachęcają ponadto do własnej stylizacji, bowiem spośród uczestników przejazdu wybrany zostanie najbardziej stylowy cyklista, rolkarz i deskorolkarz. Koło godziny 17: 00 masa krytyczna dotrze do celu. Przejazd będzie zabezpieczała policja.

Piknik rodzinny z atrakcjami dla każdego.

Przy amfiteatrze na Zarzeczu rozpocznie się główna część pikniku. W programie m.in. konkurencje sportowe z pojazdami dla małych, średnich i dużych (jazda slalomem, tor przeszkód). Dla miłośników malowania stoisko instruktora plastyki z „markowymi” rowerami do kolorowania. Będzie też punkt przystrajania pojazdu, gdzie zwykłą „brykę” można przeobrazić w odjazdową maszynę. W piknikowy charakter imprezy wpiszę się także Szkoła Językowa Helen Doron, która będzie miała swoje stoisko pod hasłem „I love my bickle”. Około godziny 18: 00 odbędzie się pokaz taneczno-baletowy uczniów Szkoły Tańca i Teatru Dance Now. A o godzinie 19: 00 na scenie amfiteatru burmistrz Garwolina przekaże studentom Społecznej Akademii Nauk klucze do bram miasta. Wręczone zostaną także nagrody dla najlepszych studentów uczelni. Dzięki firmie Ochnik podczas trwania pikniku dostępne będą nieodpłatnie atrakcje dla dzieci: ogromne kule wodne oraz nowość – eliminator arena.

Wieczorny chillout.

O godzinie 20: 00 w Long Beach rozpocznie się stylowy dancing. W programie między innymi muzyka swingowa, hity lat 70 i 80. Wisienką na torcie będzie Kino pod chmurką. Seans rozpocznie się koło godziny 21:30. Na placu zostanie rozstawionych ponad 150 leżaków, ale warto zabrać ze sobą koce, karimaty itp., Kiedy zacznie się zmierzchać na wielkim ekranie wyświetlona zostanie kultowa animacja Sylvain Chomet „Trio z Belleville”. Historia o rowerzyście porwanym podczas wyścigu Tour de France, któremu na ratunek wyruszy babcia, pies Bruno i starsze panie z jazzowego trio.
CSiK zaprasza!

Materiał prasowy

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.