Dzień Seniora w Garwolinie (30 września)

Dodane 24 września 2021, 07:52

Miasto Garwolin
Materiały prasowe Co roku 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina, Mirosław Walicki Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz mł. insp. Dariusz Król Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i powiatu na Garwoliński Dzień Seniora. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 30 września o godz. 12.00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Dzień osób starszych ma nam przypominać o problemach starości i potrzebach seniorów, ma uświadamiać, że jesień życia może mieć wiele pięknych odcieni i barw. Wiek dojrzały to czas szczególny, wymaga też szczególnego podejścia do ludzi starszych. Otaczajmy ich opieką, dbajmy o ich bezpieczeństwo, aktywizujmy i nie zostawiajmy samych sobie, bo obecność drugiego człowieka to niezastąpiony lek na plagę współczesnego świata jaką jest samotność. Bądźmy razem podczas Garwolińskiego Dnia Seniora – podkreślają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Klub Seniora w Garwolinie.

Czas pandemii spowodował, że wiele osób starszych boi się wychodzić z domu, zrezygnowało z aktywności kulturalnych i współistnienia społecznego. Pozostawanie w domu, może również generować zagrożenia. Policjantka podkom. Danuta Kalinowska przekaże seniorom na jakie sytuacje i zachowania ze strony otoczenia należy uważać, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób poradzić sobie z istniejącymi problemami. Renata Liszewska oraz Elżbieta Gugała z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie poinformują osoby starsze o tym, dlaczego warto zadbać o swoje zdrowie i dlaczego szczepienia są ważne. Psycholog Beata Lipińska przybliży seniorom w jaki sposób mogą radzić sobie ze stresem i jak mogą zadbać o swoje dobre samopoczucie. Iwona Poreda Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie opowie o ofercie instytucji czytelniczej dla seniorów i przybliży działanie urządzenia „Czytak PLUS” dla osób niedowidzących. Działania garwolińskiego Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Seniora w Garwolinie przybliży prezes Grażyna Makulec. Oprócz części edukacyjnej będzie także część rozrywkowa: Hymn seniorów w wykonaniu garwolińskiego zespołu “Chwilo Trwaj” i Sekstetu Garwolińskiego oraz spektakl “Pozytywka” w wykonaniu Teatru O!Mamy! Całość zwieńczy spotkanie integracyjne w ogrodzie.

Udział grup zorganizowanych prosimy zgłaszać do podkom. Danuty Kalinowskiej tel. 887 884 471.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.