Drugi przypadek wścieklizny w powiecie garwolińskim

Dodane 30 kwietnia 2021, 11:49
Google maps: Mapa występowania przypadków wścieklizny w 2021 r. na terenie Mazowsza (czerwony kolor - nowy przypadek) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie na podstawie zawiadomienia skierowanego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii (MWLW), informuje o wykryciu, kolejnych trzech przypadków wścieklizny w 2021 r. na terenie województwa mazowieckiego. Łącznie w bieżącym roku, wykryto już czternaście przypadków wścieklizny u padłych lisów w województwie mazowieckim, w tym drugi przypadek wścieklizny w powiecie garwolińskim. Kolejne dwa przypadki wścieklizny u padłych zwierząt dzikich – lisów, stwierdzono również na terenie powiatu otwockiego.

Dnia 22 kwietnia 2021 r. MWLW drogą elektroniczną otrzymał sprawozdanie z badania o numerze P/21/15071, wykonanego w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym-Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach, dotyczące próbki pobranej od padłego lisa w miejscowości Wola Starogrodzka, gmina Parysów, powiat garwoliński.

W badanej próbce stwierdzono obecność antygenu lyssawirusa (RABV).

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie, w trosce o zdrowie społeczeństwa, zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz nie dotykanie napotkanych w środowisku leśnym, czy w otoczeniu domowych gospodarstw, żywych lub padłych zwierząt dzikich.

O znalezieniu padłego zwierzęcia dzikiego należy niezwłocznie powiadomić Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Natomiast w przypadku pokąsania przez dzikie lub domowe zwierzę, należy pilnie skontaktować się z Lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Pierwszy przypadek wścieklizny w powiecie >>> Wścieklizna na Mazowszu, dotarła już do powiatu garwolińskiego

PSSE w Garwolinie

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.