Policjanci ruszyli w pościg za BMW. Za kierownicą nastolatek

Dodane 5 marca 2021, 16:30
Zdjęcie poglądowe: policja.pl Policjanci z garwolińskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali kierującego bmw, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazał się nim 16-latek, nie posiadający uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. O jego dalszym losie, wymiarze kary zadecyduje niebawem sąd rodzinny.

Wczoraj na terenie miasta policjanci ruchu drogowego z garwolińskiej komendy prowadzili działania, polegające na kontrolowaniu kierujących, którzy popełniają wykroczenia.  Po godzinie 23 próbowali zatrzymać do takiej kontroli kierującego pojazdem bmw. Pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy, kierujący autem nie podporządkował się poleceniom. Policjanci szybko ruszyli za bmw, które po niedługim czasie zjechało na pobliski parking. Tam policjanci odkryli, że za jego kierownicą był 16-latek. Kategoria prawa jazdy, którą posiadał, nie uprawniała go do kierowania pojazdem, w którym został zatrzymany. Nastolatek prawdopodobnie zdawał sobie z tego sprawę, dlatego próbował uciec.  

Samochód policjanci przekazali matce nastolatka. Jak ustalono, syn zabrał pojazd bez jej wiedzy i zgody. Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary dla nieletniego.

Przypominamy!                          

Już w wieku 14 lat można uzyskać prawo jazdy kategorii AM, która pozwala na prowadzenie motorowerów oraz „lekkich” czterokołowców.  Prędkość maksymalna tych pojazdów musi być ograniczona do 45 km/h.

W wieku 16 lat można starać się o prawo jazdy kat. B1, która pozwala na jazdę większymi czterokołowcami. Ich masa nie może jednak przekraczać 400 kg w przypadku aut osobowych i 550 kg dla dostawczych, a maksymalna moc silnika to 15 kW.

 

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.