Drift – stworzenie zagrożenia

Dodane 21 stycznia 2021, 20:49

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Nie da się ukryć, że zima do nas zajrzała i nie braknie białego puchu. Gdy tylko pojawia się śnieg, na parkingach sklepowych i ulicach zjawiają się ludzie, którzy chcą potrenować jazdę w poślizgu.

W przeciągu kilku dni policjanci z powiatu garwolińskiego interweniowali kilka razy. Spotkania z policjantami kończyły się mandatami, a bywało i zablokowaniem dowodu rejestracyjnego za zły stan pojazdów. Interweniujący policjanci uświadomili kierowców, że na ulicach/parkingach są inni uczestnicy ruchu drogowego , w tym też piesi.

Uświadamiamy i przypominamy!

Kierujący pojazdem  ma bezwzględny obowiązek przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Ustawa Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa, utrudnić ruch drogowy, zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Za drift –spowodowanie zagrożenia można stracić uprawnienia i sprawa trafia do sądu.

Jak chcecie się poślizgać, idźcie na ślizgawkę.

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (22 stycznia 2021, 18:02)
Czy to priorytet karać kierowców za drift. Moim zdaniem są ważniejsze sprawy do policji.
alaa
  (24 stycznia 2021, 20:57)
Moze powinni wkoncu usunac to auto z Andersa!!!!
Gość
  (25 stycznia 2021, 12:07)
Za Latanie bokiem nie powinno być mandatów.bo takie kursy jazdy na śniegu powinny być jak opanować samochód w czasie poślizgu na drodze.a wiekszosc boi się jeździć i jadą prędkością 25km
Frank
  (25 stycznia 2021, 13:13)
Gość- dobry kierowca to taki który do poślizgów nie doprowadza. Zawsze kurs można taki wykupić jak ktoś chce.