Dla jednego areszt, dla drugiego przymusowa wyprowadzka - dotkliwe konsekwencje dla sprawców przemocy domowej

Dodane 29 listopada 2022, 09:59

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Policjanci stanowczo interweniują wobec sprawców przemocy domowej, aby zapewnić domownikom spokój i bezpieczeństwo. W wyniku tych działań 41-latek, który znęcał się nad swoją rodziną usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. W drugim przypadku 43-letni agresor został odseparowany na podstawie wydanego przez policjantów nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do niego. Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Możesz skutecznie bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

41-letni mieszkaniec Garwolina został zatrzymany po tym, jak jego żona złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad nią i trójką dzieci. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną. Sąd Rejonowy w Garwolinie na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O tym, że na mocy tzw. ustawy antyprzemocowej, policjanci mogą zmusić domowego agresora do opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi przekonał się 43-latek z gminy Wilga. Wezwani na interwencję policjanci zatrzymali sprawcę przemocy w policyjnym areszcie. Aby zapewnić domownikom spokój i bezpieczeństwo funkcjonariusze podjęli decyzję o odseparowaniu mężczyzny i zastosowali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Niestosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu to wykroczenie zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności lub aresztem.

Jeśli doświadczasz przemocy albo jesteś jej świadkiem, zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod numerem 800 120 002.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.