DK17 zablokowana! Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki

Dodane 10 września 2018, 17:16

Górzno, Na sygnale
Zdjęcie z miejsca zdarzenia: Beata Przed godziną 16 jak informują nas Czytelnicy doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na miejsce wezwany został helikopter LPR.

Jak informowała nas Czytelniczka do wypadku doszło na DK17 na wysokości Gąsowa (gm. Górzno). Obecnie droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Prawdopodobnie zderzyły się ze sobą trzy pojazdy, dwa samochody ciężarowe i jeden samochód osobowy. Dwie osoby odniosły obrażenia.

Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Miejsce zdarzenia można ominąć wybierając objazd przez Gąsów lub Wólkę Ostrożeńską. 

 

AKTUALIZACJA

Jak poinformował nas asp. sztab. z KPP Garwolin w wypadku brały udział cztery pojazdy. Dwa samochody ciężarowe oraz dwa pojazdy osobowe. Obecnie ruch przełożony został na drogę techniczną. Do szpitala trafiła kobieta z samochodu osobowego marki Hundai oraz podróżujące tym samym pojazdem dziecko.

Aktualizacja:

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym m-ki Man jadąc w kierunku Lublina, nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu  i w wyniku gwałtownego hamowania chcąc ominąć pojazd ciężarowy marki MAN którego 24-letni kierowca zjechał do rowu, usiłując ominąć pojazd m-ki Renault Scenic którym kierował 24-letni mężczyzna, wykonujący manewr skrętu w lewo w miejscu niedozwolonym. Kierowca samochodu ciężarowego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził w wyniku złożenia się ciężarówki do zderzenia z pojazdem m-ki Honda. Obrażeń ciała doznali: kierująca Hondą lat 63 oraz pasażerowie pojazdu 37-letnia kobieta i 3-letni chłopiec, którzy zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy kierujący trzeźwi. Sprawcę wypadku ustalą policjanci z PP Sobolew w prowadzonym postępowaniu.

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja
o zdarzeniu drogowym na krajowej 17 w Chotyni, w którym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe marki MAN oraz dwa samochody osobowe: Renault Scenic i Honda CRV. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy medycznej pozostałym dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w samochodach osobowych i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

 

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
zorientowany
  (10 września 2018, 22:01)
na wysokosci chotyni a nie gąsowa
truck driver
  (11 września 2018, 11:59)
Taaak.......Jeden fachowiec z ciezarowki w wieku 22l oraz drugi w wieku 24l.......Osobowym autkiem niech sie na poczatek naucza jezdzic a pozniej ciezarowka.......
Gość
  (11 września 2018, 20:29)
Truck driver... Zero myślenia... Do lekarza proszę się zapisać i długo długo leczyć... Jedziesz ciężarówka, nagle ktoś gwałtownie hamuje w niedozwolonych miejscu i ty masz wychować? Cudak jestes
Gość
  (13 września 2018, 09:04)
Drogi gościu, a o bezpiecznym odstępie od poprzedzającego pojazdu słyszałeś chociaż? A dostosowanie prędkości do warunków jazdy mimo ograniczeń?