Cztery czarne punktu na wodnej mapie powiatu

Dodane 6 lipca 2020, 12:26
KPP Garwolin

Przypominamy, że na terenie powiatu garwolińskiego są cztery „czarne punkty wodne”, czyli miejsca niebezpieczne, w których kąpiel, czy też inne zabawy w wodzie i nad wodą stwarzają realne zagrożenie dla korzystających w taki właśnie sposób z letniego wypoczynku.

Są to: jezioro Oblin w gminie Maciejowice, rejon rzeki Wisła w miejscowości Ostrów (gmina Maciejowice) oraz tzw. „ Morskie Oko" w Wildze, wyrobisko (żwirownia) Sławiny gm. Garwolin.

ROZSĄDEK RATUJE ŻYCIE

Czarne punkty nad wodą, to znaki mające pobudzić wyobraźnię i zmusić do refleksji. Woda jest żywiołem, który potrafi pokazać, że często ma przewagę nad ludźmi i nie można go lekceważyć. Każdego roku służby podejmują wiele akcji ratunkowych, będących odpowiedzią na wezwanie o pomoc. Za każdym razem ścigają się z czasem, gdyż w takich przypadkach to sekundy mogą zadecydować o czyimś życiu. Należy jednak pamiętać, że to głównie od osób wypoczywających nad wodą zależy czy nie dojdzie do niepotrzebnej tragedii. Pamiętajmy, że kąpiel i wchodzenie do wody w miejscach do tego nie wyznaczonych jest bardzo ryzykowna. Złym doradcą jest także alkohol, często idący w parze ze zbytnią wiarą we własne możliwości. Czarny punkt wodny - tablica jest prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność.

Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.