Czary z drewna – inspirująca wystawa w CSiK (17.03 - 11.04)

Dodane 9 marca 2022, 07:52
Zdjęcie poglądowe Motor, kołyska, rower. Wszystko wykonane z drewna. Takie nietuzinkowe przedmioty i wiele innych będzie można obejrzeć wkrótce w Centrum Sportu i Kultury. Wszystko to za sprawą wystawy „Wyczarowane z drewna”. Autorami prac są uczniowie z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku. Wernisaż odbędzie się w czwartek 17 marca.

Uczniowie szkoły w Garbatce-Letnisku w ramach prac dyplomowych wykonują dzieła, które są prezentowane podczas różnych ekspozycji, m.in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Biorą też udział w wielu konkursach, w których zajmują prestiżowe miejsca, reprezentują polskie szkolnictwo zawodowe na europejskich mistrzostwach Euro Skills (Austria Graz). W tym roku grupa uczniów zakwalifikowała się do reprezentowania Polski na światowych mistrzostwach stolarskich World Skills Shanghai 2022.

Celem wystawy „Wyczarowane z drewna” jest promocja szkoły i kierunków kształcenia, które ona oferuje. Zachęcenie młodego pokolenia do zdobycia atrakcyjnych zawodów, które umożliwią znalezienie pracy i dadzą poczucie satysfakcji w wykonywaniu zawodu. Oferta edukacyjna, jaką posiada Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku jest bogata. Na poziomie technikum placówka kształci w zawodach tj.: technik technologii drewna, technik leśnik, technik architektury krajobrazu, natomiast w Szkole Branżowej I stopnia (dawnej szkole zawodowej): stolarz, cieśla, tapicer, dekarz. Placówka posiada warsztaty szkolne, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej odbywają się zajęcia z praktycznej nauki zawodu. Poza tym szkoła prowadzi również szeroką działalność z zakresu edukacji leśnej. Działają w niej: koło sokolnicze, koło zielarskie, koło sygnalistów. Placówka ma ścieżkę edukacyjną „Tropami zwierząt” oraz bogate zaplecze bazy dydaktycznej związanej z branżą leśną.

Odwiedzający wystawę „Wyczarowane z drewna” będą mieli okazję obejrzeć w sumie 20 eksponatów. Obok stworzonych w rzeczywistym rozmiarze: motoru, roweru czy kołyski, staną także mniejsze przedmioty. Prezentowane prace powstawały przez ostatnie kilkanaście lat. Najstarszy eksponat został wykonany w 2008 roku.

Wystawę będzie można oglądać na dolnym i górnym holu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie do 11 kwietnia. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 marca (czwartek) o godzinie 12:30.

Przed wernisażem zaplanowano warsztaty dla uczniów klas ósmych. Zajęcia te organizowane są przez grupy pokazowe Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce- Letnisku. W ich ramach uczestnicy zapoznają się z podstawami obróbki drewna, gatunkami drewna, podstawowymi narzędziami stolarskimi. Pod opieką instruktorów prowadzących stworzą własne budki lęgowe dla ptaków, nauczą się posługiwać pirografem (wypalarką) i wykonać dowolne rysunki, inicjały, itp.

 

„Wyczarowane z drewna” – wystawa

Wernisaż: 17 marca godz. 12:30

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1

Ekspozycja dostępna do 11 kwietnia

Wstęp wolny

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.