Chór Miasta Garwolina powraca kolędowo (9.01, 23.01)

Dodane 3 stycznia 2022, 22:35
Materiały prasowe Najpiękniejsze polskie kolędy w wyszukanych aranżacjach zaprezentuje już w najbliższych dniach Chór Miasta Garwolina. Zespół zaśpiewa w Górkach i w Garwolinie.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 Chór Miasta Garwolina powraca do koncertowania. Na początek zaprezentuje się przed publicznością w repertuarze kolędowym. Koncerty odbędą się w dwóch garwolińskich kościołach oraz w sanktuarium w Górkach.

– Podczas każdego koncertu wykonamy kilkanaście utworów. Będą to najpiękniejsze polskie kolędy, które wszyscy doskonale znamy i chętnie śpiewamy w naszych domach. Zaprezentujemy je w wyjątkowych, wyszukanych aranżacjach – mówi Radosław Mitura, dyrygent Chóru Miasta Garwolina.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, chórzyści zaśpiewają w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach – podczas mszy świętej o godzinie 10:00 oraz po jej zakończeniu. Tego samego dnia o godzinie 12:30 wykonają koncert w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

23 stycznia o godzinie 12:00 chór wystąpi w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – zapewni oprawę mszy świętej, a po niej wykona koncert.

Partie solowe wykonają: Aleksandra Bienias, Aleksandra Tudek, Arkadiusz Buczkowski i Sławomir Giska.

Chór Miasta Garwolina działa w ramach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy dyrektora ośrodka Jarosława Kargola. Założycielem i dyrygentem chóru jest Radosław Mitura. Zespół ma na swoim koncie setki koncertów nie tylko w powiecie garwolińskim, ale także na terenie kraju i poza jego granicami. Wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach – między innymi w Czechach, Macedonii, Hiszpanii i Grecji.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.