Brawura nie popłaca. 5 tys. grzywny dla kierowcy

Dodane 14 maja 2024, 16:14
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com 27-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych za ponowne znaczne przekroczenie prędkości. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał o 71 km/h za szybko. Czyn zakwalifikowano jako recydywę. Kierowca stracił prawo jazdy.

Grzywną w wysokości 5 tysięcy zł został ukarany kierowca volvo. Do zdarzenia doszło kilka dni temu (11.05). 27-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w Rębkowie na ul. Starowiejskiej. W terenie zabudowanym jechał 121 km/h, czyli aż o 71 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Natychmiast został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że wykroczenie to popełnił po raz kolejny, dlatego policjanci ukarali go zgodnie z zasadami recydywy. W efekcie zamiast 2 500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości kwota ta podwoiła się i wyniosła 5 tys. zł. Do konta kierowcy 27-latka przypisano też 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Jak działa zasada recydywy? Zgodnie z nią kierowca, który dopuści się jednego z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym kolejny raz w ciągu dwóch lat, zostanie ukarany dwukrotnie wyższym mandatem.Przypominamy o konsekwencjach przewidzianych w taryfikatorze dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość:

Komentarze (5)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
...
  (15 maja 2024, 01:11)
Po prostu chodzi o wyciąganie kasy od kierowców. Z bezpieczeństwem nie ma to nic wspólnego.
Nicola Kargul
  (15 maja 2024, 16:59)
trzykropek, typowy wg, myślący pod górę.
znany macanas
  (17 maja 2024, 07:51)
moja rada jako wybitnego macanasa - mandatu nie płać, zanim sprawa ruszy to już się przedawni. bez prawa jazdy możesz jeździć nadal bo nie grożą za to żadne konsekwencje. czyli nie przejmuj się. nic ci nie zrobią
Pawlak
  (20 maja 2024, 19:58)
Nicola Kargul, typowa bedoczka nie myśląca w ogóle
Nicola Kargul
  (21 maja 2024, 19:24)
niemyślenie w ogóle to i tak o wiele więcej niż myślenie wg

Przeczytaj też

22-latek odpowie za włamanie do piwnicy
Sprzedawał podrobione elektronarzędzia
Przestępczy duet odpowie za włamania. Grozi im 10 lat więzienia
Policjanci ruchu drogowego ruszyli na ratunek
Zamiany persolne w naszych kościołach
Strażacy w akcji!