Bociany już są! Tylko wiosny nie widać

Dodane 4 kwietnia 2022, 11:14

Borowie
Zdjęcie zostało wykonane 4.04.202 r. w Woli Łaskarzewskiej fot. Pani Katarzyna Dziś Pani Kasia przesłała nam zdjęcie bocianów, które miały swój przystanek w Woli Łaskarzewskiej. Pogoda nie rozpieszcza ptaków, więc pomoc jest już w drodze.

Pierwsze bociany już dotarły do powiatu garwolińskiego, a niebawem powinno być ich u nas więcej bo rozpoczyna się okres zwiększonej migracji ptaków do Polski. Dziś stado około 20 bocianów pojawiło się w Woli Łaskarzewskiej, a powitała ich gruba warstwa śniegu. Dlatego z pomocą ptakom ruszyli mieszkańcy w tym nasza Czytelniczka Pani Kasia, która dostarczyła skrzydlatym przyjaciołom wątróbkę. 

On postanowił zostać na stałe

Nie wszystkie bociany opuściły na zimę Polskę. Na pograniczu Łopacianki gm. Borowie i Kienkówki gm. Stoczek Łukowski już drugą zimę spędzał bocian, którego motywacja co do pozostania na naszej ziemi jest nieznana. Jednak wójtowie obu gmin oraz lokalni mieszkańcy, dbali i dokarmiali ptaka szczególnie w okresie mrozów i opadów śniegu.

 

 
 

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.