Blisko 84 tys. zł dla WOŚP z Garwolina!

Dodane 3 marca 2022, 16:43
CSiK w Garwolinie 83 949,77 zł – to ostateczna i oficjalnie potwierdzona przez Fundację WOŚP kwota, która w tym roku popłynęła z garwolińskiego sztabu na konto 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko dzięki wielkiej hojności mieszkańców i ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy.

Kwesta uliczna, wirtualne skarbonki i licytacje w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dały ogromny efekt. Z Garwolina do Fundacji WOŚP popłynęły blisko 84 tys. zł. W ubiegłym tygodniu garwoliński sztab otrzymał oficjalne rozliczenie z Fundacji WOŚP.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego, jubileuszowego finału, a także wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serca i portfele. Specjalne ukłony kierujemy w stronę wolontariuszy i ich opiekunów. Pogoda nie była w tym roku naszym sprzymierzeńcem, a mimo wszystko wynik ulicznej kwesty był bardzo dobry – mówi Justyna Dybcio, szef garwolińskiego sztabu WOŚP działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W tym roku kwestowało 59 wolontariuszy. Najmłodszą z nich była 6-letnia Zosia, dla której był to już trzeci finał, podczas którego kwestowała z puszką na ulicach Garwolina oraz zbierała pieniądze do wirtualnej skarbonki. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wszystkich wolontariuszy, a także wielkiej hojności mieszkańców podczas ulicznej kwesty 30 stycznia udało się uzbierać 63 432.45 zł. Do eSkarbonek wolontariuszy wpadła suma 14 644 zł.

Sporą sumę udało się także uzbierać z aukcji orkiestrowych gadżetów oraz przedmiotów przekazanych na licytację przez lokalnych darczyńców. Przedmioty wystawione przez sztab w Garwolinie można było licytować w Internecie. Aukcje trwały do 14 lutego.

Najdrożej sprzedanym przedmiotem była pilarka spalinowa, którą wraz z dodatkowymi gadżetami przekazała na licytację firma Arbo Ogród z Garwolina. Pilarka została zakupiona za kwotę 1525,35 zł. Program szkoleniowy Mastermind przekazany przez Annę Marię Kućmę został sprzedany za 519 zł, a zegarek marki Adriatica – nagroda z programu „Jaka to melodia?” – przekazany przez Daniela Kajaka – za 493 zł. Pod wirtualny młotek trafiło w sumie 40 przedmiotów – między innymi gadżety z logiem 30. Finału WOŚP, koszulki, książki, vouchery. Z orkiestrowych licytacji udało się zebrać 5 873,32 zł.

W sumie sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał 83 949,77 zł.

Podczas jubileuszowego Finału orkiestra zagrała dla okulistyki dziecięcej, a dokładniej dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Hasło tegorocznego finału brzmiało „Przejrzyj na oczy”!

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału mają zostać zakupione angiografy dwupłaszczyznowe do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dnia oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.