Blisko 200 interwencji w pieć dni

Dodane 6 listopada 2018, 15:20

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Tegoroczna akcja „Znicz 2018” trwała od 31 października, aż do 4 listopada. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu. Najtragiczniejszym dniem okazała się środa, w tym dniu doszło do śmiertelnego wypadku w Woli Żelechowskiej.

W ciągu tych kilku dni policjanci interweniowali blisko 200 razy, zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców pojazdów. Na drogach doszło do 30 kolizji drogowych. Niestety najtragiczniejsza była środa, przed godziną 17 do dyżurnego garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Żelechowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 41-letni mężczyzna (trzeźwy), na prostym odcinku drogi w terenie niezabudowanym w miejscu nieoświetlonym, kierując samochodem ciężarowym marki DAF z cysterną, potrącił jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego 86-letniego rowerzystę. W wyniku zdarzenia pomimo podjętej reanimacji rowerzysta zmarł na miejscu. Trwa teraz postępowanie, w trakcie którego policjanci wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku drogowego.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.