Błękitny świat Mai Liszewskiej – wystawa w Galerii Kotłownia (25 luty - 11 marca)

Dodane 16 lutego 2022, 10:19
Materiały promocyjne Już 25 lutego o godzinie 18:00 w ramach cyklu „Ściany dla lokalsów” Galeria Kotłownia zaprasza na wernisaż prac Mai Liszewskiej. Podczas wystawy zatytułowanej „Błękit świata” zaprezentowanych zostanie ponad 30 prac malarskich. Wszystkie łączy jedno – inspiracja nadmorskim krajobrazem.

– Galeria Kotłownia poza prezentacją znanych twórców z radością oddaje swoje przestrzenie utalentowanym ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie sztuki. Promocję lokalnych talentów wpisujemy w cykl, który nazwaliśmy „Ściany dla lokalsów”. Niektórzy spośród zgłaszających się do nas osób właśnie w naszym domu kultury stawiali swoje pierwsze kroki związane z twórczością plastyczną. To wzruszające, że wychodząc w świat, nie zapominają o swoich korzeniach – mówi Luiza Kondej-Matusiak – kustosz Galerii Kotłownia.

Prace Mai Liszewskiej są efektem jej wielokrotnych wypraw nadmorskich. Naturalnym kierunkiem jest rodzimy Bałtyk, ale autorka podróżuje również do Włoch, a nawet w tak egzotyczne miejsca jak Dominikana,Tajlandia czy Sri Lanka. Prezentowane na wystawie obrazy wykonane zostały w dwóch technikach: akryl na płótnie lub akwarela na papierze. Prace prezentowane będą do 11 marca. Wstęp wolny.

Maja Liszewska pochodzi z Garwolina. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie zajmuje się marketingiem oraz prowadzi swoją działalność artystyczną w mediach społecznościowych (profil na Instagramie: maja.liszewska.art) Maluje i tworzy od dzieciństwa, jej ogromną pasją są podróże, zwłaszcza w rejony związane z bezkresem morza lub oceanu. To w naturze odnajduje największe dla siebie inspiracje. Swoje prace prezentowała wcześniej w Hali Gwardii w Niewinności. Wystąpiła w podcaście na temat malarstwa, działalności w social mediach i rozwoju.

 

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.