Bieg AVON przyciągnął setki osób

Dodane 19 czerwca 2016, 08:20

Miasto Garwolin
Zdjęcie: redakcja Po raz siódmy ulice Garwolina zamieniły się w trasy biegowe. Setki małych i dużych pokonało wytyczone odcinki i powiedziało "Stop przemocy".

Największa sportowa impreza roku już za nami. VII edycja Biegu AVON kontra przemoc przyciągnęła setki biegaczy z całego świata. Biegali sami i z najbliższymi. Dziś liczyła się dobra zabawa.

O godzinie 12 ruszył pierwszy, długi bieg. 10-kilometrowa trasa rozpoczęła się na moście, później biegacze pokonali kilka ulic w centrum miasta by ostatecznie ruszyć Aleją Legionów aż do ronda w Sulbinach. Najlepsi biegacze z kraju i zagranicy pokonywali nie tylko kolejne kilometry, ale i swoje słabości. Był pot, był bieg ostatkiem siły. Jednak widok mety wszystkich uskrzydlał. Na trasę wyruszyło 449 zawodników, bieg nie ukończyło mimo upału tylko 8 osób.

Gdy na trasie byli długodystansowcy, ruszył bieg rodzinny. Tu liczyła się przede wszystkim zabawa. Gościem specjalnym biegu była modelka Kamila Szczawińska z córką.

GALERIA ZDJĘĆ

 Wyniki VII Biegu Avon kontra przemoc:

1.  OKSENIUK Sergii czas: 00:30:49
2. ELASRI Abderrahim czas: 00:31:22
3. GŁOWALA Robert czas: 00:31:59  - powiat garwoliński
4. GAŁĄZKA Marcin czas: 00:32:06 - powiat garwoliński

9. FISKOVICZ Lilia czas: 00:35:13 
13. KARMANENKO Katerina czas: 00:35:42
18.  SMOVGENKO Olesia czas: 00:37:43

Wszystkie wyniki [kliknij]

 

Komentarze (11)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
mieszkaniec
  (19 czerwca 2016, 23:41)
To jest chore, nie bieganie tylko lokalizacja.Miasto jest skonstruowane i przygotowane do funkcjonowania ok. 17 tys. mieszkańców. To normalne. Ale żeby blokować miasto dla paru biegaczy to błąd. Popatrzcie ilu policjantów, ilu strażaków, ile ludzi pozbawionych swobody poruszania się po mieście.Same straty. Jest ścieżka ekologiczna, idealne miejsce w zgodzie z naturą.Jechałem przed biegiem przez Garwolin, mnóstwo strażaków, policjanci, samochody-paliwo, kilometry, pojazdy i masa ludzi ,którzy nie mogli przemieścić się tam gdzie chcieli. Te cholerne biegi w centrum miast zaczynają być ciężarem dla wszystkich mieszkańców w Polsce. Każdy ma prawo do hobby, ale do cholery niech nie utrudnia życia innym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
egon
  (20 czerwca 2016, 09:50)
Ludzie do pracy nie mogli dojechać i przeklinali na czym świat stoi nie zapominajac wskazać kto z kim się na łby pozamieniał .
Mieszkanka
  (20 czerwca 2016, 21:34)
Jak czytam komentarze to ręce opadają ( na klawiaturę). Ludzie raz do roku odbywa się taki bieg i naprawdę jest to dla Was taki problem. Skoro odbywają się Dni Garwolina to gdzie ma przebiegać trasa biegu .... ? Wydawało by się że odpowiedz jest prosta w Garwolinie w centrum , bo można raz do roku zamknąć centralną część miasta a jeżeli ktoś ma potrzebę przemieszczenia się akurat w tym czasie to można skorzystać z innych dróg, a przy okazji podziwiać obrzeża Miasta i zażyć trochę świeżego powietrza, może dzięki temu odrobinę łaskawiej spojrzy się na ludzi , którzy coś robią a nie tylko narzekają.
egon
  (21 czerwca 2016, 10:49)
Ludzie czasem w niedzielę do pracy też jada i muszą się tlumaczyć za organizatorów bo dojechac nie mogą i się spóżniają .Trzeba zostawić samochód i 2 km z buta i stąd spoznienie . Bieg niech się odbywa ale nie w mieście zawodnicy pobiegną gdzie się im wyznaczy i bieg rozegraja a innym nie będzie to przeszkadzać . Nie muszą się lansować z jęzorem na brodzie .Jest obwodnica ew droga techniczna przy niej na rozegranie tej szopki .
a
  (21 czerwca 2016, 21:02)
I tu gł..i egon produkuje się? Więcej szacunku dla tych, którzy biegają i tych, którzy poświęcają własny czas dla zorganizowania takiej imprezy.
mieszkaniec do mieszkanki
  (21 czerwca 2016, 21:46)
Nie dostrzegasz problemu. Jeszcze raz napiszę może dotrze, MIASTO MA INFRASTRUKTURĘ STWORZONĄ PRZEZ WIELE LAT ZA OGROMNE PIENIĄDZE DLA FUNKCJONOWANIA 17 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW. Nie można tych ludzi ignorować dla paru osób, do obstawy angażując jednocześnie armię służb-to są dodatkowe ogromne koszty. Zbudować most, i nie pozwolić z niego korzystać, to to samo. Garwolin, to specyficzne miasto, cztery główne ulice, to jak wisła. Jak je zamkniesz, to drugi brzeg nie do osiągnięcia, więc nie pieprz mi tu o obrzeżach. Raz w roku dni garwolina, raz w roku boże ciało, raz w roku odsłonięcie pomnika, raz w roku jakaś parada i.t.d. i co ?. Wyjedziesz z domu i nie wiesz czy wrócisz, czy to nie przesada ? CHORE I ZŁE.
Mieszkanka
  (21 czerwca 2016, 23:12)
Do mieszkańca. Wiesz człowieku szkoda prowadzić dyskusje z ludźmi o takich poglądach. Jak nie umiesz odjechać mostu to Ty masz słaba orientację w terenie. Pewnie Ci przeszkadza w życiu wszystko i wszyscy. To smutne. Jadu Masz w sobie tyle ze gdyby mógł świecić to Byłbyś właścicielem największej elektrowni w Garwolinie.
Mieszkanka
  (21 czerwca 2016, 23:27)
Gratulacje dla mieszkańca naszego powiatu Robert Głowala. Godnie nas reprezentował. Pozdrowienia dla wszystkich pozytywnych mieszkańców Garwolina.
do mieszkanki
  (24 czerwca 2016, 22:14)
Chyba się zagubiłaś i gul ci skoczył, kierujesz się emocjami i dalej nie dostrzegasz problemu. Wyrażnie napisałem że bieganie mi nie przeszkadza. Każdy ma swojego konika, ja też. Msza jest w kościele, mecz na boisku, pływanie w basenie, dni Garwolina na zarzeczu, i to jest normalne. Idąc Twoim tokiem myślenia, to w kościele można by zorganizować dyskotekę albo wystawę gołębi-dlaczego nie ?, przecież to raz w roku. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak jestem wyrozumiały na potrzeby innych, ale bydła nie znoszę. Skoro nic ci nie przeszkadza to pewnie parkujesz na miejscu dla inwalidów pod topazem, albo na miejscu dla rowerów (bo blisko do drzwi) lub też wyjeżdżasz z biedronki na targowej mimo trzech znaków zakazu !!!
Mieszkanka
  (26 czerwca 2016, 12:22)
Do Mieszkańca. Człowieku radze ochlon. To że obrażasz kogoś w internecie bo Jesteś anonimowy nie zwalnia Ci z odpowiedzialności za te słowa. Twoje argumenty są żadne ale masz do nich prawo. Tolerancja to poszanowanie dla innych. Masz problem żeby podać konkretne argumenty do dyskusji to z lepiej mnie obrazić. Czy teraz Jesteś z Siebie dumny? ŻENADA
Mieszkanka
  (26 czerwca 2016, 12:26)
Do Mieszkańca. Masz rację nic mi nie przeszkadza oprócz hamstwa.