Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” już w najbliższą niedzielę!

Dodane 13 czerwca 2022, 16:29

Miasto Garwolin
Materiały prasowe Już tylko 6 dni dzieli nas od biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, około południa przy moście na rzece Wildze zbierze się grono biegaczy i biegaczek, którzy będą mieli do pokonania 2, 5 lub 10 km – w zależności od wybranego przez siebie dystansu. Bieg jest jednym z kluczowych elementów tegorocznych Dni Garwolina, a także częścią ogólnopolskiej kampanii Avon Kontra Przemoc. Część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia.

Widzimy, że z dnia na dzień przybywa osób, które zapisały się na nasz bieg, ale chcemy, żeby było nas jak najwięcej, dlatego stale gorąco zachęcamy biegaczy z całej Polski, a zwłaszcza z powiatu garwolińskiego do tego, by dołączyli do nas już w najbliższą niedzielę. Jestem przekonany, że udział w tym wydarzeniu przyniesie nam wszystkim wiele radości – zarówno z długo wyczekiwanego spotkania po pandemicznej przerwie, jak i podjęcia wspólnego wysiłku w niesienie pomocy osobom doświadczającym przemocy. Im więcej nas będzie, tym skuteczniejsze będzie nasze wsparcie – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

– Osoby doświadczające przemocy często boją się lub wstydzą opowiadać o swoim problemie, dlatego potrafią funkcjonować w relacjach przemocowych przez długi czas. Mówiąc głośno o zjawisku przemocy i biegnąc razem dla takich osób, chcemy pokazać im, że nie są same – jesteśmy z nimi, zachęcamy do sięgania po profesjonalną pomoc i okazujemy realne wsparcie. Niech 19 czerwca będzie nas w Garwolinie jak najwięcej – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” można zapisać się do końca dnia 16 czerwca na stronie www.bieg.truchtacz.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Osoby, które zdecydują się na udział po tym terminie, będą mogły zarejestrować się i nabyć pakiet startowy w niedzielę, już na miejscu. Każdy uczestnik otrzyma przypinkę w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Nosząc tę uroczą ozdobę, wyrażamy solidarność i wsparcie dla osób doświadczających przemocy. Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na pomoc prawną i psychologiczną takim osobom.

Zmiana organizacji ruchu – zaplanuj przejazd!

Ponieważ trasa biegu na wszystkich trzech dystansach – 2, 5 i 10 km, będzie prowadziła głównymi ulicami miasta, tego dnia kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Start i meta będą się znajdowały na moście na rzece Wildze w centrum Garwolina. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kościuszki, Senatorską, Sienkiewicza, następnie Aleją Legionów, a potem ulicami: Lubelską, Lelewela, Warszawską (Sulbiny). W godzinach 11:00-13:30 zamknięta będzie cała trasa biegu, a w godzinach 10:00-14:30 wyłączony będzie odcinek Alei Legionów od ul. Targowej do dworca PKS. Ruch będzie się odbywał wyznaczonymi objazdami, na które będą kierowały służby porządkowe. Dodatkowo w godzinach 10:00-13:00 będzie obowiązywał zakaz parkowania na ulicach Senatorskiej i kard. Stefana Wyszyńskiego, ponieważ pozostawione pojazdy będą utrudnieniem dla biegaczy.

W trosce o bezpieczeństwo nie tylko biegaczy, ale także innych uczestników ruchu prosimy wszystkich o ostrożność i stosowanie się do poleceń straży i policji. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i jednocześnie zapraszamy na trasę wszystkich, którzy nie biegną. Kibicujcie! To bardzo pomaga biegaczom. Zawodnicy, którzy startują w Garwolinie od lat, zawsze podkreślają, że takiego dopingu jak u nas trudno szukać gdzieś indziej – podkreśla Michał Kopik, dyrektor biegu.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

Avon Kontra Przemoc

Avon wierzy w świat, w którym kobiety mogą żyć bezpiecznie, nie doświadczając przemocy, dlatego w 2008 roku w Polsce została zainicjowana kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej akcji koncentrują się wokół budowania świadomość istnienia problemu i edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy. Środki na realizację kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów ze znakiem nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą.

Od 2011 roku Avon jest partnerem „Niebieska Linia” będąca placówką Instytutu Psychologii Zdrowia, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy. Firma współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciw-przemocową aplikację www.avonalert.pl dla osób doświadczających przemocy i ich otoczenia.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.