Bez uprawnień, za to z narkotykami

Dodane 13 maja 2022, 09:27

Na sygnale, Sobolew
Zdjęcie poglądowe: policja.pl Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień i jeżeli badanie krwi wykaże obecność substancji niedozwolonych, to również za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego.

Kontrolę drogową policjanci z Sobolewa przeprowadzili w miniony wtorek przed godz. 20 w Godziszu.  Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Podczas czynności okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nerwowe i niepewne zachowanie kierowcy wskazywało, że coś ukrywa przed funkcjonariuszami. Badanie stanu trzeźwości nic nie wskazało. Skrupulatne sprawdzenie doprowadziło do wyjaśnienia zachowania kierowcy. Mężczyzna posiadał przy sobie jeden woreczek i dwa zawiniątka z zawartością białego proszku. Substancję sprawdzono testerem – była to amfetamina. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających pobrano krew do szczegółowych badań. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

33-latek usłyszał już zarzut. Teraz będzie odpowiadał w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani oraz za wykroczenie kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność substancji zabronionych, odpowie również za jazdę pod wpływem środka odurzającego.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.