Avon realizuje w centrum dystrybucyjnym w Garwolinie unikalną usługę indywidualnego grawerowania perfum

Dodane 8 listopada 2021, 16:37
Materiały prasowe Podążając w zgodzie z najnowszymi trendami, Avon wprowadził na polskim rynku usługę grawerunku na opakowaniach perfum. Dzięki temu rozwiązaniu klienci otrzymują spersonalizowane i niepowtarzalne produkty. Polski oddział Avon jest jedynym w regionie CEE, który realizuje tę usługę. Proces personalizacji grawerunkiem odbywa się w całości w zakładzie Avon Garwolin.

Wzrost zainteresowania konsumentów produktami spersonalizowanymi jest obecnie jednym z najważniejszych trendów na rynku. Odpowiadając na potrzeby dużej grupy swoich klientów, Avon wprowadził usługę indywidulnego grawerunku. Proces grawerowania polega na umieszczeniu spersonalizowanego napisu na perfumach oferowanych w aktualnej kampanii Avon. Grawerowanie jest jedną z wielu usług świadczonych przez spółkę Avon Distribution Polska na rzecz konsultantek marki w naszym kraju.

Jestem bardzo dumny z tego projektu. Polski Branch jest jedynym w regionie CEE, który ma techniczne możliwości do realizacji usługi grawerowania. Otrzymujemy zapytania o możliwość grawerowania również dla innych rynków. Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowania do realizacji zlecenia grawerowania 7000 sztuk perfum dla rynku rumuńskiego. Ciekawostką jest również fakt,
że realizowaliśmy już zlecenia grawerowania nawet cyrylicą
– mówi Jan de Groot, Szef Centrum Dystrybucyjnego Avon w Polsce i na Litwie.

Uruchomienie grawerowania wymagało wprowadzenia nowych procedur i mechanizmów logistycznych na zapleczu usługi. Sam proces grawerunku jest kilkuetapowy. Na początku konsultantka składa zamówienie na dany produkt oraz dodatkowo wybiera opcję usługi grawerowania. Następnie do każdej grawerowanej sztuki konsultantka lub klient podaje tekst, który ma się pojawić na buteleczce. Jednocześnie system na bieżąco dostosowuje procesy dystrybucyjne, by cała operacja przebiegała w płynny sposób. Przebieg grawerowania można zobaczyć w specjalnym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=cmxAxDAJnlU

Tekst który ma się znaleźć na buteleczce konsultantka wpisuje w przeznaczone do tego celu miejsce na stronie internetowej. Napis może mieć dwa wiersze, po maksymalnie 11 znaków. W sytuacji, gdy Konsultantka zamówi dwie lub więcej sztuk personalizowanych perfum oznacza się opakowanie każdej fiolki naklejką tekstem grawerowania. W trakcie procesu grawerowania folia z perfum jest usuwana.

Miesięcznie Avon graweruje ok 1000 szt. perfum. Klienci czekają na dostawę w czasie od 48h
lub w 72h. Wszystko zależy od ich własnych preferencji.

 

Avon Garwolin

Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad 1 tys. pracowników. Fabryka zaopatruje w kosmetyki klientów z ok. 50 krajów na 3 kontynentach.

Avon Distribution Polska został wydzielony jako osobna spółka z kompleksu fabrycznego w Garwolinie w 2016 roku. Jej zadaniem jest pakowane i wysyłane zamówień do konsultantek Polsce, Czechach i Niemczech.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.