AVON Kontra Przemoc 2018 – bieg w Garwolinie (fotorelacja)

Dodane 17 czerwca 2018, 15:47

Garwolin
Redakcja 17 czerwca ponad 800 zawodników z całej Polski przekroczyło linię startu, aby wspólnie wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy domowej. Tegoroczny dochód z pakietów startowych zostanie przekazany na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Już po raz 9. ulice Garwolina zapełniły tłumy zmotywowanych zawodników, których wspólnym celem jest dobrze się bawić i pomagać. Ze względu na swój charytatywny charakter, bieg został zaplanowany nie tylko dla zawodowych biegaczy, ale również dla początkujących zawodników i rodzin. Z tego powodu, Organizatorzy przygotowali dla chętnych dwa dystanse: dłuższy na 10 km oraz dwukilometrowy Bieg Rodzinny, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i jest świetną okazją, aby rozwinąć w sobie pasję do biegania i spędzić czas w wyjątkowej, sportowej atmosferze. 

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że tradycyjnie będzie wśród nich duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. W tym roku, odpowiadając na nowe potrzeby związane z rosnącą popularnością Biegu Rodzinnego, stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci– mówi jeszcze przed startem Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra PRZEMOC –biegnij w Garwolinie”.

Bieg po zdrowie i ważną sprawę
Wspierany od samego początku przez AVON bieg to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej, który rozbrzmiewa w ramach prowadzonej przez firmę od lat kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON kontra PRZEMOC, która prowadzona jest w 50 krajach na całym świecie, w tym od 2008 roku także w Polsce. Pełen dochód z pakietów startowych zostanie przekazany na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", które od 1995 roku z zaangażowaniem wspiera ofiary różnych rodzajów przemocy domowej.

Relacja z biegu wkrótce

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.