Avon Garwolin rozwija produkcję i inwestuje w nowe technologie

Dodane 1 października 2020, 09:56

Garwolin
Materiały prasowe Avon Garwolin z sukcesem wprowadza nowe technologie i podejmuje nowe wyzwania w ramach grupy Natura&Co. Celem zmian jest poprawienie efektywności biznesu i podniesienie komfortu pracy. Dzięki temu zarówno Avon Operations Polska jak i Avon Distribution Polska należy do regionalnych liderów w zakresie robotyzacji i automatyzacji produkcji oraz łańcucha dostaw.

Od stycznia 2020 roku Avon stał się częścią holdingu Natura&Co, w skład którego wchodzi także australijski Aesop, brazylijska Natura oraz brytyjski The Body Shop. Po połączeniu firmy stworzyły czwartą co do wielkości grupę na świecie zajmującą się wyłącznie produkcją i dystrybucją produktów branży beauty. Dla fabryki i centrum dystrybucji w Garwolinie jest to niezwykła szansa na poszerzenie działalności oraz nawiązanie współpracy nad nowymi produktami i projektami. Już teraz spółki Avon Operations Polska i Avon Distribution Polska stanowią jedną z największych i najbardziej efektywnych lokalizacji Avon na świecie.

Nowoczesna produkcja

Kluczem do utrzymania wysokiej efektywności produkcji oraz łańcucha dostaw jest nieustanne dążenie do doskonalenia procesów i wprowadzanie innowacji oraz ulepszeń takich jak automatyzacja i robotyzacja. Jak przewidują analitycy Międzynarodowego Instytutu Robotyzacji (IFR) w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat roczny wzrost instalacji robotów wyniesie ok. 15-20%. Ten trend widać także w codziennej pracy w Avon Operations Polska. Robotyzacja obejmuje stanowiska pracy, na których czynności są proste i powtarzalne, ale przede wszystkim urządzenia wykonują niebezpieczne dla ludzi prace oraz wspierają pracowników w codziennych zadaniach.

Automatyzacja oraz robotyzacja to kluczowy kierunek naszego rozwoju. Aktualnie prowadzimy szereg projektów związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Takie działania przyciągają także wielu utalentowanych ludzi i tym samym czyni nas jeszcze bardziej atrakcyjnym pracodawcą. – podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie i dodaje: – Bardzo ważnym elementem jest także podejmowanie nowych wyzwań, które pozwolą na rozwój naszego biznesu i zapewnią stabilność finansową.

Dzięki współpracy w ramach grupy Natura&Co zostaliśmy zaproszeni do różnych projektów, które już niedługo przerodzą się w nowe linie produkcyjne.

Obecnie na terenie fabryki pracuje 40 robotów. W 2020 roku oprócz standardowych robotów przemysłowych zostały wprowadzone urządzenia nowej kategorii: roboty kolaboracyjne. Dają one możliwość bezpośredniej współpracy z człowiekiem i są łatwe do programowania. Są także lżejsze i zajmują mniej miejsca niż roboty przemysłowe. Wprowadzenie kolejnych etapów robotyzacji i automatyzacji przynosi wiele pozytywnych efektów tak jak: wzrost produktywności, elastyczności oraz zapewnienie stałej jakości wyrobów.

Automatyzacja kluczem do sprawnej dystrybucji

Proces zmian objął także Avon Distribution Polska. W centrum dystrybucyjnym wprowadzone zostały specjalistyczne paletyzatory. Maszyny nazywane Atos, Portos i Aramis razem są w stanie obsłużyć nawet do 1200 kartonów na godzinę. Co więcej, potrafią samodzielnie dopasować ustawienie paczek w zależności od ich wagi, rozmiaru i kształtu.

Podstawą do rozwoju jest dokładna analiza naszej codziennej pracy. Dzięki temu każdego dnia możemy udoskonalać nasze procesy, podwyższać standardy i osiągać niesamowite efekty. Każdego roku w naszym centrum dystrybucji pakujemy około 180 milionów sztuk produktów, które mają ponad 4000 różnych kodów. Wprowadzone ulepszenia pozwalają nam wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy już teraz mogą odebrać swoje produkty w wybranych punktach już po 24 godzinach od złożenia zamówienia. – mówi Jan de Groot Senior Branch Manager w Avon Distribution Polska.

Szybką dostawę umożliwia m. in. nowoczesny system e-pickingu. Opiera się on na nakładanych na nadgarstki specjalnych urządzeniach mobilnych, które pozwalają na szybkie pakowanie i skanowanie produktów. Dzięki temu nie tylko zmniejszono ilość pomyłek, ale także wyeliminowano użycie drukowanych list, przez co cały proces stał się jeszcze bardziej przyjazny środowisku. Jedną z innowacji jest także wprowadzenie nowego procesu rozliczania jakości kartonów. Lepsza weryfikacja ich wytrzymałości znacząco wpłynęła na zmniejszenie liczby zniszczonych paczek podczas dostawy i tym samym na wzrost liczby zamówień.

Avon Garwolin

Misją Avon od ponad 130 lat jest wspieranie kobiet i utwierdzanie ich w przekonaniu, że są wspaniałe takimi, jakimi są. Firma pomaga im w wyrażania siebie, w rozwijaniu swoich kompetencji oraz w drodze do spełnienia zawodowego. Avon daje możliwość pracy na własnych warunkach. Polek zarabia i rozwija się zawodowo jako Konsultantki Avon oferując wysokiej jakości kosmetyki w świetnych cenach oraz pokazując, że każdy może pozwolić sobie na luksus. Avon troszczy się również o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet, realizując kampanie takie, jak Avon Kontra Rak Piersi czy Avon Kontra Przemoc.         

----

Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad 1 tys. pracowników. Fabryka zaopatruje w kosmetyki klientów z ok. 50 krajów na 3 kontynentach.              

Avon Distribution Polska został wydzielony jako osobna spółka z kompleksu fabrycznego w Garwolinie w 2016 roku. Jej zadaniem jest pakowane i wysyłane zamówień do Konsultantek Polsce, Czechach i Niemczech.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.