Audi ścięło ogrodzenie, kierowca wydmuchał ponad 2,5 promila

Dodane 6 lutego 2019, 11:01

Łaskarzew, Na sygnale
Zdjęcie: Grzesiek Dziś w Łaskarzewie doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch aut osobowych. Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło o godzinie 9.28 w Łaskarzewie na ul. Kościuszki (trasa w kierunku Maciejowic).

Zderzyły się ze sobą dwa auta osobowe - Audi oraz Corsa. Samochód marki Opel, podczas włączania się do ruchu z prywatnej posesji zderzył się z samochodem marki Audi.

Nie wiadomo kto kierował Oplem, właściciel pojazdu pod wpływem alkoholu znajdował się w aucie podczas wypadku, jednak jak twierdzi siedział z tyłu.

Do szpitala przetransportowano dwie osoby, jedną podróżującą Audi oraz jedną podróżującą Oplem.

Obecnie droga jest zablokowana. Na miejscu pracują służby ratunkowe oraz policja.

AKTUALIZACJA godz. 12.44

W związku z nowymi ustaleniami policji, pierwotny (opisany wyżej przez nas) przebieg wydarzeń, który zamieściliśmy po konsultacji z policją został podany nieprawidłowo.

Do zdarzenia doszło, gdy kierowca Opela Corsy wykonywał manewr cofania z terenu prywatnej posesji na drogę publiczną, którą podróżowało Audi. W wyniku zderzenia Audi zatrzymało się na ogrodzeniu posesji. Kierowca Audi oraz jeden z pasażerów tego auta uciekli z miejsca zdarzenia. 

Po poszukiwaniach ustalono kierowcę Audi, który w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do szpitala trafił mężczyzna kierujący Corsą oraz jeden z pasażerów Audi.

AKTUALIZACJA:

Łaskarzew ul. Kościuszki, godz. 9:28
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w w/w miejscowości. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni mężczyzna (trzeźwy) kierujący samochodem m-ki Opel Corsa, podczas wykonywania manewru cofania ze swojej posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem Audi, gdzie w następstwie doszło do zderzenia pojazdów. Samochód  audi wjechał w barierkę ochronną, ogrodzenie posesji i zatrzymał się na stosie cegieł. W wyniku zdarzenia 46-letni pasażer Audi został przewieziony do szpitala, po udzieleniu pomocy medycznej zwolniony do domu. Kierujący audi zbiegł pieszo, bezpośrednio po zdarzeniu w wyniku penetracji terenu został zatrzymany przez policjantów z PP Łaskarzew – 40-letni mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

 

 

 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
...
  (6 lutego 2019, 11:10)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Kodeks drogowy.
  (6 lutego 2019, 20:02)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.