Powiat garwoliński w strefie zagrożonej dodatkowymi obostrzeniami

Dodane 1 października 2020, 15:17
Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Zdrowia uaktualnia listę żółtych i czerwonych stref w związku z epidemią koronawirusa. Od soboty na liście czerwonej znajdzie się 16 powiatów, a na żółtej – 28 powiatów. Powiat garwoliński znalazł się w alercie, czyli za chwilę znajdą się najprawdopodobniej w strefie żółtej lub czerwonej.

Na dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że powiat garwoliński znalazł się w strefie zagrożonej dodatkowymi obostrzeniami. Co to oznacza? Jeżeli zła sytuacja epidemiologiczna w naszym rojenie nadal będzie się rozwijała, najprawdopodobniej za chwile zostanie u nas ogłoszone strefa żółta lub czerwona. 

W dniu dzisiejszym garwoliński sanepid potwierdził informacje o dwóch zarażonych księżach z parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie. Trwa ustalanie z kim zakażeni mieli kontakt.

 

Nowe obostrzenia 

Szef resortu zdrowia wskazał, że ze względu na sytuację pandemiczną oraz rosnącą liczbę osób zakażonych koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowe obostrzenia. 

- Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii będziemy zaostrzali politykę obostrzeń strefowo, w zależności od skali zachorowań w ciągu ostatnich dwóch tygodni - zapowiedział dr Adam Niedzielski. 

Minister zdrowia poinformował, że wkrótce zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, który wprowadzi nowe limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób. Natomiast w strefie czerwonej pozostanie ograniczenie zgromadzeń do 50 osób. 

Zgodnie z projektowanymi zmianami, w strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00. Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej. 

 

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Dobre
  (1 października 2020, 16:34)
Czyli wirus atakuje dopiero po 22ej? Wiec to nie wina wesel tylko godziny. Zrobic wesela na 200 osob do 22.00. Taki żarcik.