Akcja TELEFONY za nami. Ile kierowców zostało złapanych na gorącym uczynku?

Dodane 18 września 2019, 08:29

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego garwolińscy policjanci przeprowadzili akcję „Telefony”. W ramach tych ogólnopolskich działań policjanci z „drogówki” skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

„Telefony” to działania polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Podczas poniedziałkowych działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali 70 pojazdów. Ujawnili aż 49 wykroczeń, w tym 4 przypadki korzystania z telefonu komórkowego przez kierujących podczas jazdy.

Przypominamy!

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy grozi nie tylko. mandat 200 zł. ale też 5 punktów karnych.  Rozmowa przez telefon dekoncentruje i bywa zwyczajnie niebezpieczna. W czasie rozmowy telefonicznej nie skupiamy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego na około 5 sekund - w tym czasie samochód jadący z prędkością 100 km/h pokonuje prawie 140 m.

Bardzo niebezpieczne jest także odczytywanie i pisanie SMS-ów podczas jazdy. Upośledzone zostają wówczas zdolności: rozpoznawania zagrożeń, prawidłowego reagowania na znaki drogowe oraz sygnalizację.

Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić życie i pozbawić życia innych. Wsiadając za kierownicę samochodu bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

Bądź odpowiedzialny!

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (18 września 2019, 21:06)
Brawo a teraz z innej beczki proponuję akcję parkowanie gdzie popadnie na Garwo a raczej akcja walczenia z nim najgorzej to jest chyba na całej przechodniej tam już nawet jedno auto trzeci tydzień stoi z dwoma mandatami za szybą za parkowanie na zakazie. Zresztą cały Garwolin to porażka jeżeli chodzi o parkowanie. Mandaty nie pomagają jak widać może odrazu holować źle zaparkowane auta. A może zrobić ulice: Wyszyńskiego Senatorską do końca i Polską jednokierunkowymi, po jednej stronie zakaz zatrzymywania po drugiej skośne parkowanie i może jakoś by to było przez jakiś czas bo aut ciągle niestety przybywa.