Akcja #sadziMy w Słoneczku

Dodane 12 października 2021, 21:14

Garwolin
Publiczne Przedszkole "Słoneczko" w Woli Rębkowskiej Międzynarodowa akcja sadzenia drzew z roku na rok ma coraz większy zasięg. W tym roku do akcji przyłączyły się również dzieci z Publicznego Przedszkola "Słoneczko" w Woli Rębkowskiej. Przedszkolaki gościły we wtorkowe przedpołudnie pana Piotra Goliszewskiego - leśniczego z Nadleśnictwa Garwolin. Dzieci w prezencie dostały kilkanaście sadzonek drzewek brzozy i dębu, które następnie z panem Piotrem zasadziły na terenie boiska szkolnego. Radość dzieci była ogromna, stały się częścią pięknej i szlachetnej inicjatywy.

Dodatkowo dzieci zapoznały się z pracą leśniczego, rozmawiały o znaczeniu drzew w naszym życiu. Pomimo młodego wieku doskonale wiedzą, że lasy odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka: to nasze wspólne dobro, lasy zapewniają równowagę ekologiczną, czyste powietrze, retencję wody, a także jest to miejsce, w którym możemy odpocząć. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno.

Na zakończenie pani wicedyrektor Sylwia Nowosielska podziękowała razem z dziećmi panu leśniczemu za spotkanie i zapewniła w imieniu przedszkolaków, że przedszkole będzie miało zawsze na uwadze troskę o środowisko naturalne.

Wstępem do akcji "Sadzimy drzewa" były poniedziałkowe obchody "Dnia Drzewa" w Słoneczku. Z tej okazji dzieci wzięły udział w tematycznych zajęciach i zabawach. Wykonały prace plastyczne, poznały budowę drzewa i najczęściej spotykane drzewa w okolicy. Tego dnia dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i bawiły się w ogrodzie przedszkolnym wśród drzew, które są nieodłącznym elementem naszego przedszkola.

Wyżej opisane akcje i wydarzenia idealnie wpisują się w kierunki polityki oświatowej państwa. W przedszkolu duży nacisk kładzie się na działania ekologiczne i prozdrowotne, dlatego placówka bierze również udział w projekcie np.: "Gramy w zielone" czy  "Mamo, tato wolę wodę". Z pewnością zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości, na dzień dzisiejszy śmiało można powiedzieć, że dzieci z Przedszkola Słoneczko są "strażnikami przyrody".

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.