Akcja drogówki i ITD

Dodane 15 września 2021, 11:11
Zdjęcie poglądowe Wczoraj policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania, polegające na kontrolach autobusów dowożących dzieci do placówek szkolnych.

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Autobusy, wożące dzieci do i ze szkoły, powinny być sprawne technicznie, a kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy. Nawet najmniejsza usterka pojazdu może wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego wczoraj, na terenie powiatu garwolińskiego, policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami ITD, prowadzili kontrole tych pojazdów.

Funkcjonariusze sprawdzali różne układy, znajdujące się w pojeździe. Skontrolowane zostały światła, ogumienie oraz hamulce. Funkcjonariusze weryfikowali również obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Autobus przewożący dzieci i młodzież musi być w 100% sprawny. W przeciwnym wypadku zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu.

Tym razem nie było to konieczne. Podczas 13 przeprowadzonych kontroli w gminach Maciejowice, Łaskarzew i Borowie nie stwierdzono nieprawidłowości.

Kontrole autobusów dowożących dzieci do szkoły będą prowadzone przez cały rok szkolny.

 

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.