84-latek miał ponad 20 tys. nielegalnych sztuk papierosów

Dodane 13 sierpnia 2019, 09:18

Na sygnale, Pilawa
Zdjęcie poglądowe 8 sierpnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego wyrobów tytoniowych bez skarbowych znaków akcyzy.

W jednym z mieszkań na terenie gminy Pilawa funkcjonariusze zabezpieczyli 1306 paczek papierosów. Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z komendy w Garwolinie, prowadząc czynności w tej sprawie, uzyskali informację, że 84-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego najprawdopodobniej posiada w domu nielegalny tytoń. Okazało się, że w pomieszczeniach należących do zatrzymanego znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 26 120 sztuk papierosów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, m. in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem. Musi się liczyć z odpowiedzialnością karno-skarbową oraz wysokimi karami finansowymi.

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
pytanko
  (17 sierpnia 2019, 10:51)
jak państwo oszukuje obywateli to jest dobrze ale jak obywatele oszukują państwo to już jest przestępstwo?