77-letnia cyklistka uderzyła w samochód. Na miejsce wezwano śmigłowiec

Dodane 8 lipca 2020, 12:10

Garwolin, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Dziś w Garwolinie doszło do zdarzenia drogowego na Alei Legionów, obok sądu. Kobieta poruszająca się na rowerze, uderzyła w samochód osobowy.

Dziś około godz. 8.30 przy Sądzie Rejonowym w Garwolinie doszło do kolizji. 77-letnia kobieta poruszająca się jednośladem uderzyła w bok samochodu.

 – 77-letnia kobieta, poruszająca się chodnikiem na rowerze od Sulbin w kierunku centrum Garwolina, uderzyła w bok samochodu, który wyjeżdżał z osiedla Koszary. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Ponieważ nie było wolnej karetki, na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala kobietę z drobnymi obrażeniami przetransportowali jednak strażacy. Rowerzystka została ukarana mandatem karnym.

Rowerzyści mają obowiązek poruszać się po ścieżce rowerowej. Dopuszcza się poruszanie chodnikiem tylko w określonych sytuacjach.

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
rowerzysta
  (8 lipca 2020, 14:59)
Rowerzystka dostała mandat ale chyba nie za kolizję tylko za jazdę rowerem po chodniku. Mandat za nieustąpienie pierwszeństwa powinien dostać kierowca.
Do rowerzysta
  (9 lipca 2020, 17:46)
No i dlatego sa takie kolizje. Jezeli by jechala sciezka rowerową to ona ma pierwszenstwo. Kierowca niewinny.
do rowerzysta
  (9 lipca 2020, 19:59)
coś ci się pokręciło z tym pierwszwństwem
Nicola
  (10 lipca 2020, 07:19)
Rowerzystka dostała 13-tą emeryturę od PiSu? Jeśli tak, to będzie miała z czego zapłacić czyli w sumie oddać PiSowi.