65 nauczycieli i pracowników podstawówek zrobiło testy przed powrotem do szkoły

Dodane 18 stycznia 2021, 14:57

Garwolin
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Od dziś uczniowie klas I-III szkół podstawowych w Garwolinie wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Robimy wszystko, aby powrót dzieci do szkół był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – mówi Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

W celu zapewnienia naszym szkołom bezpiecznej pracy przeprowadzono testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III. Do udziału w dobrowolnych badaniach zgłosiło się 65 nauczycieli i pozostałych pracowników trzech miejskich placówek oświatowych. W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników, szkoły pracują według wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Nauczyciele i personel są poinstruowani w jaki sposób mają postępować i pracować. W szkołach dla każdej  klasy przygotowane są odrębne sale, szatnie, toalety i dostosowane przerwy. Stołówki szkolne są także przygotowane, obiady wydawane będą wg grafików dla klas. W szkołach będą funkcjonować świetlice. W razie potrzeby będą uruchomione dodatkowe sale. Wszystkie placówki są zaopatrzone w środki higieniczne i ochrony.

Dzieci z utęsknieniem czekają, aby wrócić już do szkół, gdzie spotkają się z długo niewidzianymi przyjaciółmi. Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach, we współpracy z dyrektorami i służbami sanitarnymi. Robimy wszystko, aby powrót dzieci do szkół był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

UM Garwolin

Komentarze (5)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
panzGarwolina
  (19 stycznia 2021, 06:41)
Ale po co?
nee
  (20 stycznia 2021, 16:32)
Profesor Majewska, neurobiolog. Twierdzi, że szczepionki są nieprzebadane i zmieniają ludzi w cyborgi.
nee
  (21 stycznia 2021, 05:36)
Dziennikarz Gazety Warszawskiej twierdzi, że po szczepieniach nastąpiła eksplozja zachorowań i zgonów.
Gość
  (22 stycznia 2021, 20:03)
Weź się nee uspokoj przez takich jak ty nigdy nie wyjdziemy z tego świństwa. Antyszczepionkowcy won.
nee
  (23 stycznia 2021, 18:22)
w jednym z domów opieki społecznej na terenie kraju doszło do zgonu poszczepiennego. Justyna Socha skierowała sprawę do prokuratury.