61 blp w Grójcu wspiera służby na lotnisku Chopina

Dodane 16 marca 2020, 22:00

Wojsko, WOT
61 blp w Grójcu 15 marca pierwsi żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu ruszyli na Lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie wykonują zadania w zakresie ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na wniosek prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostali skierowani na Lotnisko Chopina w Warszawie do wsparcia służb lotniskowych. Są wśród nich ratownicy medyczni oraz żołnierze z uprawnieniami KPP. W niedzielę ruszyła do działań pierwsza zmiana z 61 blp w Grójcu. Do chwili obecnej w działania zaangażowano już 75 żołnierzy pochodzących z powiatów: garwolińskiego, grójeckiego, otwockiego, piaseczyńskiego oraz Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.
Terytorialsi będą wykonywać pomiar temperatury oraz gromadzić i segregować karty lokalizacyjne wszystkich pasażerów przylatujących do Polski do odwołania.

- Napawa optymizmem postawa żołnierzy 61 blp w Grójcu. Ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy udowadnia, że służba, którą pełnią wynika z chęci pomocy lokalnej społeczności i głęboko rozumianego powołania. Dziękuje Wam za służbę a Waszym rodzinom, za zrozumienie i wyrozumiałość - mówi ppłk Janusz Ostrowski, dowódca 61 blp w Grójcu, dodając: - Jestem pewien, że nadal będziemy mogli liczyć na wasze zaangażowanie.  

Od czwartku, 12 marca br., od godz. 9.00 Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania, przechodząc z modelu szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Całość formacji jest obecnie w stanie 12 godzinnej gotowości do działania. Wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w 6 godzinną gotowość do podjęcia działań.

61 blp pozostaje w kontakcie z wszystkimi sztabami zarządzania kryzysowego w Stałym Rejonie Odpowiedzialności oraz w gotowości do natychmiastowego podjęcia działań wynikających z zaistniałej sytuacji.  


61 blp w Grójcu

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (19 marca 2020, 12:55)
To wreszcie gdzie wspiera ? W Grójcu czy na lotnisku? Bo jeśli na lotnisku to z Grójca.