600 osób na trasie EDK w parafii Żelechów

Dodane 18 kwietnia 2022, 20:07

Żelechów
8 kwietnia z parafii Żelechów blisko 600 osób wyruszyło na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To wyzwanie przejścia ponad 40 km w nocy i rozważania Stacji Drogi Krzyżowej w ciszy, milczeniu i skupieniu.

Wyruszyliśmy po Mszy św. o godz. 18.00, jedni indywidualnie, inni w grupkach – ale wszyscy z jednym celem - spotkania z Bogiem i dokonanie zmiany w życiu na lepsze. Tak by stać się dobrym człowiekiem.

Do wyboru mieliśmy trzy trasy – dwie dłuższe ponad 40 km–(św. Matki Teresy - 42 km i św. Antoniego - 41 km) i jedną krótszą bł. Pierra Giorgio Frassati - 26 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wielkie, głębokie przeżycie Wielkiego Postu, przygotowanie do Wielkanocy. To swoiste rekolekcje duchowe w drodze przy rozważaniu Drogi Krzyżowej.

- Mimo siąpiącego deszczu – zmęczenia – to było najpiękniejsze indywidualne spotkanie z Bogiem – mówi jedna z uczestniczek tegorocznego EDK. Pokonałam przeszkody oraz własne słabości – wszystko, by być bliżej Boga, by zmienić coś w swoim życiu – podkreśla.

Zobacz też: Jakie opakowania na kebab kupić?

Ci, którzy wybrali trasę krótszą, dotarli do kościoła, gdzie była ostatnia stacja drogi krzyżowej jeszcze przed północą. Ci, którzy wędrowali ponad 40 km docierali na poranną Mszę św. Ale każdy z przeświadczeniem, że pokonał siebie, własne słabości i z nadzieją narodzenia się na nowo….do bycia bliżej Boga.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego EDK. Chcielibyśmy także podziękować wszystkim tym, którzy przygotowali poczęstunek na trasie dla uczestników EDK – jesteście niesamowici! Bóg zapłać!

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.