50 zatrzymali, 31 dostało mandat, 3 dalej nie pojechało

Dodane 18 czerwca 2019, 17:41

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe 17 czerwca na terenie powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Podczas wczorajszych działań „Prędkość” policjanci ruchu drogowego skontrolowali ponad 50 pojazdów. Patrole tzw. drogówki można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Mundurowi ujawnili 31 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 3 osoby straciło prawo jazdy. W tym przypadku kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, mundurowi będą cyklicznie powtarzać tego typu działania, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną  zdarzeń drogowych.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.