5 osób trafiło do szpitala, policja apeluje!

Dodane 1 października 2020, 10:25

Na sygnale, Pilawa
Zdjęcie z miejsca zdrazenia: Szymon Wczoraj w Pilawie doszło do wypadku drogowego w którym ucierpiało pięć osób, w tym dzieci. Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło  30 września za miejscowością Pilawa w kierunku miejscowości Łucznica na drodze wojewódzkiej 805 po godzinie 13.

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 40-letnia mieszkanka powiatu otwockiego, kierując samochodem marki Seat, na łuku drogi wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z samochodem marki Audi, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. W wyniku zderzenia do szpitala zostali zabrani wszyscy uczestnicy – łącznie 5 osób, w tym dwoje dzieci 9 i 14 lat z samochodu Audi. Osoby nieletnie po udzieleniu pomocy, zostały wypisane do domu. Kierowcy trzeźwi. Droga DW 805 do czasy wykonania czynności przez służby była zablokowana. Dokładne przyczyny i przebieg tego wypadku ustalają śledczy z Posterunku Policji w Pilawie.

Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy.

Policja przypomina:

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Policja apeluje także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (1 października 2020, 10:57)
Niech jeszcze szybciej jeżdżą w tym lesie przed Pilawą
Nicola
  (2 października 2020, 06:23)
Policja apeluje wg? To tak jakby apelować do polnego kamienia, żeby się przesunął.
Ja
  (2 października 2020, 10:20)
Policja apeluje a sami co robią niech zaczną od siebie i posprawdzają swoje samochody bo im ktoś obciachu narobi