5 lat minęło… – jubileusz „Garwolanki”

Dodane 28 marca 2018, 09:51

Garwolin
Informacja prasowa 27 marca 2013 roku pierwsi goście Pływalni Miejskiej „Garwolanka” przecięli symboliczną wstęgę i tym samym zainaugurowali działalność obiektu. Na wszystkich przybyłych czekały niespodzianki, losowanie nagród oraz tort. Pięć lat później, podczas hucznych urodzin również nie zabrakło atrakcji.

5 lat temu, w dniu otwarcia pływalni pierwsi goście przybyli na miejsce już przed 6 rano. Podobnie było w niedzielę 25 marca 2018. Wczesnym rankiem obiekt gościł stałych klientów, którzy tego dnia otrzymali niespodziankę w postaci ręczników. Przez cały dzień wszyscy, którzy kupili bilet, mięli okazję wygrać karnety na basen i siłownię, zaproszenia do kina oraz gadżety „Garwolanki”.

W programie była nauka pływania pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci miały możliwość wygrania piłek plażowych, a po wyjściu z wody każdy otrzymywał watę cukrową. Były także atrakcje dla dorosłych: odbył się Turniej Piłki Wodnej pomiędzy instruktorami Szkoły Pływania „Garwolanka” a strażakami KP PSP Garwolin. W tym roku drużyna strażaków została pokonana w basenie przez zespół instruktorów. Zwycięzcy tego sportowego wydarzenia otrzymali w nagrodę zaproszenia do Kina „Wilga”, a pokonani wejściówki na pływalnię. Atrakcją cieszącą się w niedzielę dużym powodzeniem było tło fotograficzne, dzięki któremu można było na chwilę przenieść się do tropikalnego raju. Zarówno dzieci jak i dorośli fotografowali się na tle plaży i palm.

Podczas części oficjalnej nastąpiły gratulacje i podziękowania za wspólne 5 lat, pokrojono także urodzinowy tort. Wśród zaproszonych gości byli burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, starosta garwoliński Marek Chciałowski oraz radni garwolina z przewodniczącym rady miasta Markiem Jonczakiem na czele. Dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol przypomniał historię powstania obiektu i opowiedział o jego codziennym funkcjonowaniu. Przez pięć lat „Garwolanka” zyskała dużą popularność wśród mieszkańców całego powiatu. Od dnia otwarcia na basenie pojawiło się 673351 gości, na siłowni – 104819, a w strefie spa – 16472. Łącznie 794642 klientów odwiedziło pływalnię.

Przed pokrojeniem tortu dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol ogłosił wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach jubileuszu. Laureatami konkursu „Sportowa fotka z Garwolanką” zostali Paulina Łubian i Rafał Pacek. Nagrodami były roczne karnety na siłownię lub basen. W innym konkursie zorganizowanym przez CSiK uczestnicy zgadywali, ile osób odwiedziło pływalnię od dnia jej otwarcia. Największe szczęście po raz drugi miała Paulina Łubian, która obstawiła 800000 osób i była najbliżej prawidłowej odpowiedzi.

Zobacz zdjęcia 

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.