25-latek pobił i okradł mieszkankę tej samej miejscowości

Dodane 1 sierpnia 2016, 12:04

Na sygnale, Parysów
Zdjęcie poglądowe: internet Policjanci z Garwolina doprowadzili do ustalenia i zatrzymania podejrzanego o brutalną napaść na starszą kobietę. Dwóch sprawców wtargnęło do samotnie mieszkającej 88-latki. Po zaatakowaniu jej ukradli skromne oszczędności. 25-latek już trafił do aresztu, a ujęcie drugiego z przestępców jest tylko kwestią czasu.

 Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek w nocy, w gminie Parysów. Nieznani mężczyźni dostali się na prywatną posesję i tam zaatakowali 88-letnią kobietę. Pobili ją i zażądali pieniędzy. Kiedy jeden ze sprawców atakował starszą panią, drugi plądrował mieszkanie. Napastnicy zabrali bezbronnej kobiecie zaoszczędzone pieniądze, aparat słuchowy, dokumenty oraz próbowali ukraść telewizor.

Pokrzywdzona na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń, a fakt dokonania rozboju w garwolińskiej komendzie, tego samego dnia, zgłosiła jej sąsiadka.

Garwolińscy kryminalni w wyniku podjętych działań ustalili jednego ze sprawców, 25-latka. Okazało się, że napastnik mieszkał w tej samej miejscowości co pokrzywdzona. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.
 

Trwają intensywne czynności operacyjno-dochodzeniowe, których celem jest zatrzymanie innych osób związanych z tym przestępstwem.


asp.szt. Marek Kapusta KPP Garwolin/ AŚ

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.