24-latek stracił rękę podczas prac polowych

Dodane 8 sierpnia 2017, 17:54

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: interent Każdego roku w sezonie prac polowych, na terenie naszego powiatu dochodzi do tragicznych wydarzeń. Niestety, w tym roku również doszło do dramatycznej sytuacji.

Kumulacja prac w polu, prażące słońce i wysokie temperatury sprawiają, że rolnicy są bardziej narażeni na wypadki. Zmniejsza się ich czujność i czas reakcji.

Fatalnie zakończyły się prace młodego mężczyzny, który w ubiegłym tygodniu prowadził działania na polu na terenie gminy Górzno. Prasa wciągnęła mu rękę do urządzenia i ją zmiażdżyła. Niestety, nie udało się uratować kończyny. 

Bo życie masz jedno...

Jedną z głównych przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności przy użyciu maszyn rolniczych. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, należy także sprawdzić stan techniczny traktora i innych maszyn oraz bezwzględnie należy być trzeźwym wykonując prace polowe ciągnikiem. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych.

Przypominamy, że osobie dorosłej, która powierza pracę w warunkach niebezpiecznych nieletniemu poniżej piętnastego roku życia, grozi postępowanie karne.

 

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
dziadek ubek
  (10 sierpnia 2017, 11:42)
bo do pracy w roli tez trzeba miec mozgggggg