23-latek z dużą wyobraźnią

Dodane 13 marca 2019, 08:52

Łaskarzew, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Mundurowi z Posterunku Policji w Łaskarzewie zatrzymali 23-latka, który powiadomił policjantów, że został napadnięty w wyniku czego stracił telefon komórkowy. Jak się okazało, kradzieży nie było, a mężczyzna wszystko wymyślił. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj do policjantów zgłosił się 23-letni mieszkaniec gminy Łaskarzew, który powiadomił mundurowych, że w poniedziałek podczas przejażdżki rowerowej trzech zamaskowanych mężczyzn napadło go i w wyniku tego stracił telefon komórkowy, który wycenił na kwotę 3500 zł. Natychmiast w miejsce, gdzie miało dojść do przestępstwa skierowani zostali policjanci. Policyjni technicy przystąpili do zbierania i zabezpieczenia ewentualnych śladów mogących pomóc w ustaleniu i wykryciu sprawców. Na miejscu miał się także pojawić funkcjonariusz z psem tropiącym.

Pracujący na miejscu policjanci nie ujawnili żadnych śladów przestępstwa, a przeglądany w okolicy monitoring nic nie wnosił do sprawy. 23-latek jednak co chwilę zmieniał wersję zdarzeń i jego okoliczności. W trakcie dalszych czynności okazało się, że cała historia była wymysłem młodzieńca. Jak się okazało, mężczyzna prawdopodobnie zagubił telefon na terenie Warszawy, natomiast całe zajście i powiadomienie policji miało na celu wyłudzenie odszkodowania za „skradziony” telefon.

23-latek za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.