21-latek pędził przez Górzno, teraz trafi na fotel pasażera

Dodane 31 maja 2022, 10:50

Górzno, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: policja.pl Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał 114 km/h.

Dzisiaj policjanci z garwolińskiej drogówki na terenie gminy Górzno sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Około godz. 8.30 w Górznie na ul. Długiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał z prędkością 114 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 21-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Ojj
  (31 maja 2022, 11:00)
No tam teraz mają dobrze, przenieśli znak terenu zabudowanego i teraz mają żniwa tam
kierowca
  (31 maja 2022, 15:20)
Bardzo dobrze
Na tej drodze nie ma pobocza dla pieszych a jadą jak szaleńcy.